Pracownia optometryczna I 1100-2BO03
1. Karta badania optometrycznego
2. Wywiad, obserwacja ogólna pacjenta, wybór metody badania
3. Badanie ostrości wzroku w dal
4. Ustalanie oka dominującego
5. Obserwacja ruchów gałek ocznych
6. Testy dodatkowe części wstępnej badania (pole widzenia, test Amslera, punkt bliski akomodacji)
7. Refrakcja przedmiotowa (skiaskopia statyczna, keratometraia, refraktometria)
8. Refrakcja podmiotowa metodą Dondersa (ustalenie ekwiwalentu sferycznego, wykrywanie i korekcja astygmatyzmu, wykorzystanie cylindra skrzyżowanego do uściślenia osi i mocy cylindra korygującego)
9. Refrakcja podmiotowa obuoczna (równoważenie bodźca do akomodacji z wykorzystaniem testów Cowena, zdwojenia pryzmatycznego, przesłaniania i innych testów spolaryzowanych; punkt końcowy refrakcji podmiotowej obuocznej)
10. Pomiar amplitudy akomodacji jedno- i obuocznie
11. Badanie akomodacji c.d.: ustalenie dodatku do pracy z bliska, wyznaczanie odpowiedzi akomodacji (cylinder skrzyżowany do bliży, skiaskopia dynamiczna) wyznaczenie sprawności akomodacji (flipper jednooczny, tablice Hart'a)
Tryb prowadzenia
Wymagania (lista przedmiotów)
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Niezaliczenie Pracowni optometrycznej I będzie skutkować wyrejestrowaniem przez Dziekanat studentów, którzy zarejestrowali się na Pracownię optometryczną II
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: