- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Teatr 6200-TeatrHyb-OG
Przedmiot umożliwia zdobycie i rozwijanie podstawowych umiejętności aktorskich. Zajęcia będą wzbogacone elementami reżyserii teatralnej, charakteryzacji scenicznej, reżyserii dźwięku i światła, aranżacji scenografii i dobierania kostiumów, poznawaniem organizacji pracy nad projektem i współuczestniczeniem w jego przygotowaniu i promocji. Zajęcia będą miały charakter spotkań i prób (analitycznych i sytuacyjnych) i będą powiązane z bieżącą działalnością Teatru Hybrydy UW, wymagającą od studenta aktywnego uczestnictwa w jego działalności artystycznej, edukacyjnej i organizacyjnej. Studenci uczestniczący w zajęciach będą brali udział w projektach artystycznych prezentowanych na scenach przed publicznością. Studenci po zaliczeniu przedmiotu będą mogli zasilić stały zespół artystyczny Teatru Hybrydy UW.
Nakład pracy studenta:
Ćwiczenia = 150 godzin
Samodzielne przygotowanie do każdych ćwiczeń
5 godz. tyg. = 140 godziny
Przygotowanie do zaliczenia obu semestrów = 80 godzin
Razem = ok. 370 godzin
Warunkiem uczestniczenia w zajęciach i próbach Teatru jest pozytywny wynik dwuetapowego postępowania kwalifikacyjnego.
Aby przystąpić do pierwszego etapu naboru należy przesłać najpóźniej do 29 września 2024 r.godz. 23:59 drogą mailową na adres: nabor@uw.edu.pl zgłoszenie zawierające nagranie audiowizualne fragmentu własnej interpretacji wiersza lub prozy w języku polskim oraz wykonania piosenki w języku polskim. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, nr indeksu, wydział, kierunek i rok studiów oraz telefon kontaktowy.
Następnie należy przystąpić do pierwszego etapu naboru, dokładny termin i miejsce rekrutacji zostaną podane drogą mailową po otrzymaniu zgłoszenia od kandydata.
Do pierwszego etapu rekrutacji należy przygotować interpretację fragmentu wiersza lub prozy w języku polskim oraz piosenkę w języku polskim (preferowany inny repertuar niż w przesłanym zgłoszeniu). Sprawdzone zostaną ogólne predyspozycje kandydata, m.in. podstawowe umiejętności aktorskie, dykcja, poczucie rytmu, umiejętność improwizowania, znajomość poprawnej polszczyzny itp.
Termin i miejsce drugiego etapu naboru zostaną podane drogą mailową wybranym kandydatom, którzy przejdą pozytywnie pierwszy etap naboru.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu przedmiotu student:
WIEDZA:
zna najważniejsze zagadnienia, którymi zajmuje się sztuka aktorska i reżyserska, np. zna podstawowe elementy pracy nad rolą, tekstem i jego interpretacją, potrafi analizować tekst sztuki i charakter postaci, wie, jak zbudowana jest sztuka teatralna, odnajduje konflikty w sztuce, rozumie okoliczności założone, operuje podstawowymi pojęciami z zakresu teatru, zna podstawowe zasady poprawnej polszczyzny.
UMIEJĘTNOŚCI:
umie zapanować nad ekspresją swojego ciała, umie wpływać na elastyczność, gibkość ciała i wyczucie przestrzeni, posiada podstawowe umiejętności koncentracji i samokontroli, umie improwizować, rozwijać intuicję i wyobraźnię.
POSTAWY/KOMPETENCJE SPOŁECZNE:
rozumie relacje międzyludzkie, potrafi pracować w zespole, angażować się we wspólne działania, brać odpowiedzialność za swój udział w projekcie zespołowym.
Kryteria oceniania
Ocena rozwoju i umiejętności na podstawie obecności i czynnego uczestnictwa w zajęciach i próbach oraz bieżącej działalności Teatru. Wymagany będzie udział w co najmniej dwóch projektach artystycznych (spektakl, koncert) w semestrze oraz działaniach okolicznościowych Teatru (Dzień Otwarty UW, Noc Muzeów UW, Święto UW itp.).
Praktyki zawodowe
-
Literatura
materiały własne
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: