- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Seminarium tematyczne: Molier znany i nieznany 3304-2DXW-ST-49-OG
Seminarium prowadzone jest w j. francuskim.
Seminarium ma na celu przedstawienie twórczości Moliera i poszerzenie wiedzy o teatrze francuskim siedemnastego stulecia. Lektura i analiza wybranych tekstów sztuk Moliera pozwoli na zapoznanie słuchaczy z głównymi cechami komedii molierowskiej oraz różnymi interpretacjami utworów dramatopisarza. Lektury będą obejmowały zarówno wielkie i znane komedie Moliera jak i farsę, komedię-balet, utwory mniej znane, a także teksty teoretyczne poświęcone teatrowi Moliera i francuskiej komedii siedemnastowiecznej. Jednym z zagadnień będzie biografia Moliera, a przede wszystkim mniej znane wątki z życia pisarza oraz fragmenty materiałów archiwalnych dotyczących trupy Moliera. Przyjrzymy się także niektórym przedstawieniom sztuk Moliera w Komedii Francuskiej.
Szczegółowy program seminarium zostanie przestawiony na pierwszym spotkaniu.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po pozytywnym zakończeniu seminarium student :
- zna i rozumie znaczenie twórczości Moliera dla literatury i kultury francuskiej oraz opanował poszerzoną wiedzę o twórczości Moliera (K_W01); zna omawiane pojęcia z zakresu teorii teatru i teksty sztuk teatralnych (K_W02, K_W04); zna ewolucję teatru Moliera i metodologię badań dotyczących komedii molierowskiej (K_W03, K_W05);
- potrafi zanalizować tekst literacki i przygotować tekst pisemny oraz krótkie wystąpienie poświęcone zadanemu zagadnieniu odwołując się do poznanej teorii teatru i adekwatnie stosować terminologię (K_U01, K_U02, K_U05), a także potrafi argumentować i przedstawiać w dyskusjach swój punkt widzenia w oparciu o znajomość utworów i kontekstu historyczno-kulturowego (K_U06)
- jest gotów do wygłaszania referatów i redagując pracę pisemną zna zasady ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego (K_K05,K_K07).
Kryteria oceniania
Zaliczenie: aktywny udział, w tym przedstawienie opracowanego zagadnienia, praca pisemna. Dopuszczone są 3 nieobecności, a w przypadku większej ilości nieobecności konieczne jest wykonanie dodatkowej pracy.
Forma i kryteria zaliczenia przedmiotu mogą ulec zmianie w zależności od aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego. Równoważne warunki zaliczenia zostaną ustalone zgodnie z wytycznymi obowiązującymi na Uniwersytecie Warszawskim, w porozumieniu z uczestnikami zajęć.
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
Bibliografia zostanie podana na seminarium
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: