Wstęp do Historii Sztuki : techniki i terminologia architektury 3105-WHS-CW
Ćwiczenia z technik i terminologii architektury służą utrwaleniu i praktycznemu wykorzystaniu wiedzy zdobytej na wykładzie. Najważniejszym elementem będzie nauka tworzenia poprawnego opisu dzieła sztuki, właściwego stosowania fachowej terminologii, w pewnym stopniu także datowania na podstawie analizy form oraz ornamentyki, w oparciu o autopsję w pracy z dziełem/obiektem architektonicznym. Służyć temu będzie częste sporządzanie opisów dzieł architektury i małej architektury sakralnej. Zajęcia odbywać się będą przede wszystkim w terenie, jako wprowadzenie lub uzupełnienie będą traktowane początkowe zajęcia w sali – np. z nauką czytania planów architektonicznych.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Uczestnik zajęć uzyska wiedzę o podstawowych właściwościach dawnej architektury, nauczy się poprawnie stosować fachową terminologię oraz nabędzie umiejętność samodzielnego opisu i analizy dzieła architektonicznego.
Kryteria oceniania
Forma zaliczenia: samodzielnie sporządzony opis dzieła architektury (pisemnie), kolokwium z ornamentyki na koniec semestru.
Literatura
Analogiczna jak do wykładu
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: