Seminarium magisterskie dr hab. A. Lajus 3105-SEMMGRAR
Program seminarium poświęconego rozmaitym aspektom sztuki i kultury nowoczesnej, przede wszystkim sztuk plastycznych, muzealnictwa i piśmiennictwa o sztuce od połowy XVIII wieku do początków XX stulecia, będzie dostosowany do indywidualnych zainteresowań i oczekiwań studentów. Głównym celem zajęć jest wyznaczenie obszaru badawczego przyszłej pracy magisterskiej, omówienie jej metodologicznych założeń, naukowego aparatu, źródeł, a następnie stanu badań, tytułu, konspektu, bibliografii. W ramach seminarium przewidywane są również wizyty w muzeach i dyskusje na temat wystaw czasowych i stałych, publikacji na temat sztuki.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student zna zasady pisania tekstu naukowego, potrafi opracować stan badań i sformułować oryginalne wnioski, właściwie dobrać literaturę i sporządzić aparat naukowy pracy: przypisy, spisy itp., wykazuje się umiejętnością analizy i krytycznego myślenia, nabywanego wraz z kompetencjami społecznymi podczas ustnych prezentacji części pracy na seminariach. Umie korzystać z różnych źródeł. Temat i forma prezentacji poddawane są dyskusji, angażującej pozostałych uczestników seminarium. Zajęcia rozwijają umiejętności badawcze.
Kryteria oceniania
Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest:
prezentacja poszczególnych części pracy w formie referatów oraz złożenie pracy magisterskiej w systemie apd i akceptacja promotora.
Literatura
Literatura dostosowana jest do indywidualnych zainteresowań i potrzeb badawczych uczestników.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: