Proseminarium licencjackie dr W. Szymański 3105-LPROSLICSZ
Celem proseminarium jest przygotowanie do samodzielnego pisania prac naukowo-badawczych z zakresu historii sztuki nowoczesnej i współczesnej. W semestrze zimowym zajęcia oparte będą na analizie i interpretacji najważniejszych z punktu widzenia metodologicznego tekstów krytycznych, teoretycznych i historyczno-artystycznych oraz istotnych wydarzeń ze świata sztuki współczesnej (wystawy, biennale, dyskusje). Tematem zajęć będzie także prezentacja kluczowych zagadnień związanych z dyskursem sztuki nowoczesnej i współczesnej, służąca wyrobieniu umiejętności samodzielnego myślenia, analizowania, dostrzegania zależności, odczytywania znaczeń zawartych w sztuce XX i XXI w. Studenci i studentki zapoznani zostaną z regułami i modelami pisania prac naukowych z zakresu sztuki nowoczesnej i współczesnej oraz zasadami ich konstrukcji. W drugim semestrze uczestnicy i uczestniczki proseminarium będą prezentowali prace pisemne na wybrany przez siebie temat. Prezentacji prac towarzyszyć będzie szeroka dyskusja.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Na zaliczenie kursu składają się obecność na zajęciach, aktywny w nich udział oraz praca pisemna na wybrany temat składana w semestrze letnim.
Literatura
Podawana na bieżąco w trakcie zajęć.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: