Warsztaty pisarskie II (poezja i proza) 3007-S1A1WP2
Zajęcia mają charakter praktyczny. Doskonalenie umiejętności oceny tekstu pisanego (analiza i interpretacja, klasyfikacja błędów) uzupełnia praca pisemna studentów (tworzenie własnych tekstów). Warsztaty obejmują też ćwiczenia stylistyczne: analizę różnych stylów polszczyzny. Słuchacz weryfikuje założenia poetyki normatywnej (wzorce gatunkowe), zalecenia literatury poradniczej w zakresie twórczego pisania.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student zna i rozumie pojęcia i zasady z zakresu zasad myślenia kreatywnego i innowacyjnego; cechy gatunkowe oraz schematy konstruowania dzieła sztuki (literackiego), tekstu publicystycznego, użytkowego i reklamowego. Student potrafi posługiwać się wiedzą z zakresu myślenia kreatywnego i innowacyjnego; wykorzystywać w praktyce schematy konstrukcyjne do tworzenia skonwencjonalizowanych gatunków literackich, publicystycznych i tekstów użytkowych. Student jest gotów do przyjmowania nowych idei, zmiany ukształtowanych opinii wynikającą z pozyskanej nowej wiedzy; uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu, kraju i Europy; interesuje się nowymi zjawiskami w kulturze i sztuce.
Kryteria oceniania
Projekt - przygotowanie opowiadania bądź noweli na dowolny temat.
Literatura
Stephan King „Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika”, Prószyński, Warszawa 2021
„Lekcja pisania” – praca zbiorowa, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 1998
„Jak zostać pisarzem” – praca zbiorowa, Wydawnictwo Bukowy Las, Wrocław 2020
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: