Język polski - warsztaty audiowizualne-1 3004-JPWA-PL+
Celem warsztatów jest wprowadzenie studentów w świat autentycznego języka tekstów z zakresu ekonomii i stosunków międzynarodowych przy wykorzystaniu bieżących i dyskutowanych tematów społecznych, ekonomicznych czy politycznych.
Wybory parlamentarne, demokracja w Polsce i w Europie; Ochrona wizerunku w sieci; Prawo autorskie; Ekologia; Reklama – porównanie języka reklam w Polsce i w Chinach; Praca; Technologia; Komentarze nt. bieżących wydarzeń na świecie.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student rozumie najważniejsze treści i intencje dotyczące tematów ogólnych, konkretnych i abstrakcyjnych wyrażone w tekstach pisanych i wypowiedziach mówionych, nawet tych o skomplikowanej strukturze.
Student potrafi samodzielnie pracować z tekstem o bardziej skomplikowanej strukturze, zawierającym słownictwo specjalistyczne z dziedziny ekonomii i stosunków międzynarodowych.
Kryteria oceniania
Samodzielne opracowanie zadanych materiałów – 40%
Obecność (tylko 2 możliwe nieobecności) – 20%
Aktywność na zajęciach – 40%
Żeby uzyskać zaliczenie i punkty na koniec semestru, student musi wykazać się osiągnięciami w każdej kategorii oraz zaliczyć egzamin końcowy. Student, które uzyska 0% w jednej z kategorii, nie otrzyma zaliczenia.
Literatura
Magazyny opiniotwórcze (np. Polityka), serwisy informacyjne (np. Wyborcza.pl), portale opiniotwórcze, merytoryczne blogi i vlogi (np. Nauka. To lubię.)
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: