Blok specjalizacyjny - Część ogólna prawa zobowiązań w praktyce orzeczniczej 2200-BS042N
Zajęcia mają na celu zaznajomienie uczestników z dorobkiem orzecznictwa wypracowanym na tle wykładni przepisów prawa zobowiązań (części ogólnej).
Przedstawienie praktycznych aspektów stosowania prawa ma ułatwić zrozumienie i zapamiętanie instytucji prawa zobowiązań, także w związku z potrzebą opanowania materiału objętego egzaminem kursowym na III roku studiów prawniczych.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Podwyższenie kompetencji uczestników z zakresu prawa zobowiązań (części ogólnej) dzięki znajomości orzecznictwa sądów i trybunałów, będącego źródłem wiedzy o stosowaniu w praktyce orzeczniczej konstrukcji prawnych uregulowanych w Księdze trzeciej Kodeksu cywilnego.
Kryteria oceniania
Ustalone przez Prowadzących poszczególne zajęcia, tzn. wykłady i warsztaty, składające się na moduł zajęciowy.
W przypadku wykładu dotyczącego problematyki części ogólnej prawa zobowiązań w orzecznictwie sądów sprawdzenie wiedzy następuje w formie pisemnego zaliczenia (pytań otwartych lub testu) oraz oceny aktywności na zajęciach (Osoby o szczególnie dużej aktywności, świadczącej o sumiennym przygotowywaniu się do zajęć, mogą być na tej podstawie zwolnione z zaliczenia pisemnego).
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
Przesyłane uczestnikom bezpośrednio przez Prowadzących materiały dydaktyczne, głównie orzeczenia sądów.
Uwagi
W cyklu 2023Z:
Przedmioty wchodzące w skład bloku: |
W cyklu 2024Z:
Przedmioty wchodzące w skład bloku: |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: