Seminarium magisterskie - prawo w historii, historia w prawie 2200-1M086
Seminarium poświęcone jest pracy nad zagadnieniami monograficznymi zgodnymi z zainteresowaniami Uczestników (niekoniecznie obejmującymi dawną Rzeczpospolitą, mogą przecież badać inne epoki i inne kraje, nawet - kontynenty). Studenci pracują indywidualnie nad tematami wskazanymi (lub "przyniesionymi" przez siebie), przygotowują cząstkowe lub końcowe prace, które następnie dyskutowane są na zajęciach.
Efektem udziału w seminarium powinna być gotowa do obrony praca magisterska. Optimum - wnosząca też elementy nowe. Najlepsze prace – i to jest dobry nasz zwyczaj – doczekały się publikacji w formie artykułów w poważnych czasopismach. I są obecne w obrocie naukowym.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Seminarzystka/ Seminarzysta powinien w wyniku pracy na seminarium powinien osiągnąć następujące efekty:
Wiedza: merytoryczna wiedza odpowiadająca najnowszym osiągnięciom nauki w danym zakresie tematycznym
Umiejętności: samodzielnej pracy nad źródłem historycznym z zastosowaniem różnych metod historyczno - prawnych, korzystania i sporządzania bibliografii naukowej
Kompetencje społeczne: umiejętność pracy w grupie, dyskusji naukowej prowadzonej z poszanowaniem stanowiska pozostałych uczestników seminarium, umiejętność wniesienia własnego wkładu w dyskusję, krytycznej analizy cudzych i własnych poglądów, wraz ze zdolnością wycofania się z własnego, okazuje się - niesłusznego stanowiska...
Kryteria oceniania
ocena ciągła, ostatecznym zaś miernikiem pracy podczas całego seminarium jest gotowa do obrony praca magisterska.
Praktyki zawodowe
brak
Literatura
Zależna od tematu pracy, początkowo wskazana przez prowadzących, następnie zaś - przez opracowujących dany temat oraz dostrzeżona przez współseminarzystów. Dobrą tradycją naszego seminarium jest bowiem współpraca całego zespołu - również w poszukiwaniu źródeł i opracowań.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: