Moot Court Competitions – team preparation 2200-1I066
Zajęcia podzielone są na bloki zajęć . W ramach pierwszego bloku studenci spotykają się regularnie w celu przyswojenia najważniejszych kwestii związanych z prowadzeniem postępowania przed danym organem sądowym. Studenci poznają rodzaje formułowania struktur memoriałów pisemnych – zapoznanie z IRAC, CRAC, BaRAC. W ramach drugiego bloku zajęć studenci omawiają zagadnienia związane z merytorycznym aspektem rozwiązywanego zagadnienia prawnego. Ponadto dodatkowo prowadzone są bloki zajęć poświęconych wystąpieniom ustnym przed organem konkursowym i symulacje.
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu zajęć studenci będą przygotowani do reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego w krajowych eliminacjach konkursu, także będą znali metodologię przygotowywania się do międzynarodowych konkursów typu moot court.
Student po ukończeniu zajęć w ramach bloku potrafi sporządzić́ pisma procesowe w międzynarodowym postepowaniu sadowym (w jęz. angielskim).
Student potrafi przygotowywać ustne wystąpienie w międzynarodowym postepowaniu sadowym (w jęz. angielskim).
Student potrafi zaproponować́ rozwiązanie sporów, w którym występuje element międzynarodowy.
Student umie prowadzić kwerendę̨ biblioteczną w celu przygotowania stanowiska strony w międzynarodowym postepowaniu sadowym.
Student potrafi wykorzystać rożne metod i narzędzia wyszukiwania materiałów źródłowych.
Student posiada umiejętność krytycznej oceny materiałów źródłowych oraz poglądów doktrynalnych w zakresie określonego
problemu.
Kryteria oceniania
Kryteria oceniana formułowane przez prowadzącego poszczególnych zajęć
Literatura
Literatura wskazana przez prowadzących, adekwatne do aktualnego zagadnienia prawnego.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: