Baza aktów prawnych. Kurs w ramach certyfikacji LEX 2200-1I040N
Przedmiot „Bazy aktów prawnych. Kurs w ramach certyfikacji LEX” obejmuje swoim zakresem program Certyfikacji LEX. Podczas zajęć studenci uzyskają wiedzę o bazach aktów prawnych i umiejętność korzystania z systemu informacji prawnej. Wiedza ta jest potrzebna do dokonania legal researchu.
Podczas spotkań studenci na podstawie jednego z systemów informacji prawnej poznają jak najszybciej przeszukiwać zasoby, jak pracować z wynikami wyszukiwania, jak eksportować, zapisywać dokumenty, szukać instytucji właściwych miejscowo. Poznają również narzędzia z zakresu analizy zmian w prawie oraz poszukiwania informacji dotyczących podmiotów gospodarczych. Zajęcia mają charakter warsztatowy, podczas którego studenci wykonują ćwiczenia na komputerach.
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Efekty uczenia:
Znajomość baz aktów prawnych,
Wiedza na temat zasobów dostępnych w bazach aktów prawnych,
Umiejętność wyszukiwania i zawężania list wynikowych,
Umiejętność pracy z dokumentami (śledzenie zmian, wyszukiwanie wersji obowiązujących w wybranym dniu, umiejętność kopiowania, drukowania, cytowania, korzystania z dokumentów powiązanych),
Umiejętność wyszukiwania instytucji właściwych miejscowo dla wskazanego adresu,
Umiejętność szukania informacji prawno-gospodarczych.
Kryteria oceniania
Sporządzenie i oddanie pracy zaliczeniowej. Zaliczenie następuje po uzyskaniu minimum 51% prawidłowych odpowiedzi oraz posiadaniu kompletu wymaganych obecności.
Do zaliczenia przedmiotu wymagana jest obecność na wszystkich
zajęciach (możliwe jest usprawiedliwienie jednej nieobecności) oraz terminowe wykonanie i uzyskanie minimum 51%
poprawnych odpowiedzi z zadań zaliczeniowych (21 z 40).
Uzyskanie zaliczenia z przedmiotu równoznaczne jest z ukończeniem kursu, ale nie jest równoznaczne z uzyskaniem certyfikatu. Uzyskanie zaliczenia pozwala na podejście do płatnego egzaminu przeprowadzanego przez podmiot Certyfikujący (Wolters Kluwer). Egzamin Certyfikujący nie stanowi integralnej części zajęć, a podejście od niego jest dobrowolnym wyborem studenta i nie wpływa na uzyskanie zaliczenia z przedmiotu.
Progi i przelicznik zaliczenia. Liczby odpowiadają prawidłowym odpowiedziom na zlecone zadania.
Bardzo dobry 37-40
Dobry plus 35-36
Dobry 29-34
Dostateczny plus 24-29
Dostateczny 21-23
Niedostateczny 0-20
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: