Seminarium specjalizacyjne (proseminarium) - prawo materialne i prawo antydyskryminacyjne Unii Europejskiej 2200-1F043
W toku seminarium studenci przygotowują referaty/prezentacje na wybrane przez siebie i uzgodnione z prowadzącą tematy z zakresu tematyki seminarium. Wybóru tematu dokonuje sama osoba studencka, jednak w razie potrzeby z pomocą prowadzącej seminarium. Najpóźniej trzy dni przed referatem student wysyła zaakceptowany przez prowadzącą konspekt do grupy/umieszcza w grupie na FB, po referacie także prezentację. Referat ma zachęcać grupę do dyskusji.
Najważniejszą wartością zajęć jest danie możliwości otwartej i rzeczowej dyskusji. Co kilka seminariów całą grupą omawiamy nowe wyroki TSUE i nowe regulacje unijne, czy też inne konkretne problemy z przedmiotowego zakresu. Warunkiem zaliczenia jest przygotowanie referatu i aktywny udział w seminarium, oba elementy wpływają na końcową ocenę.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Literatura
C. Barnard, The Substantive Law of the EU; A. Zawidzka-Łojek, A. Szczerba (red.) Prawo antydyskryminacyjne UE, wyd. 2, Warszawa 2021. Dodatkowa literatura będzie podawana w ciągu roku na zajęciach.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: