Oblicza współczesnej turystyki 1900-3-OWT-GSET
Zajęcia, odbywające się w ostatnim semestrze studiów z geografii turystyki i rekreacji, pomyślane są jako pomost między teorią a praktyką. Po trzech semestrach studiowania, czytania i nauki, studenci mają okazję skonfrontować zdobytą wiedzę z praktycznym podejściem do turystyki.
Przedmiot zorganizowany jest jako cykl spotkań seminaryjnych, którym przyświeca nieformalna nazwa #copostudiach. Na zajęciach gościmy osoby pracujące w szeroko rozumianej branży turystycznej, które przybliżają studentom różne aspekty swojej pracy, a także pokazują rozmaite możliwości zatrudnienia w tym sektorze. Celem zajęć jest pokazanie, że turystyka to bardzo ważny, ale i zróżnicowany sektor gospodarki. Do tej pory gośćmi na zajęciach były m.in. osoby pracujące w lokalnych organizacjach turystycznych, w parku narodowym, firmach marketingowych, hotelach, a także blogerzy czy przewodnicy turystyczni. Szczegółowe informacje o tematyce kolejnych spotkań zamieszczane są na bieżąco na stronie https://www.facebook.com/turystykanaUW/events
Kierunek podstawowy MISMaP
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
w sali
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Przedmiot do wyboru: Ścieżka III: Geografia turystyki: Współczesna turystyka
Efekty specjalnościowe: S1_W11, S1_W12, S1_U01, S1_U11, S1_U13, S1_K01
Kryteria oceniania
Po każdych zajęciach studenci wysyłają krótkie sprawozdanie z zajęć (do 1500 znaków ze spacjami), zawierające opis najważniejszych zagadnień poruszonych na zajęciach.
Terminowe i regularne przesyłanie sprawozdań - ocena dobra (4) lub dobra plus (4,5)
Terminowe i regularne przesyłanie sprawozdań oraz aktywność na zajęciach - ocena bardzo dobra (5)
Praktyki zawodowe
Brak
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: