Seminarium dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna 1600-SZD-SD-GSEiGP
Celem seminarium jest zapoznanie doktorantów z aktualnym stanem dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna oraz trendami jej dalszego rozwoju. Zadanie to będzie realizowane poprzez spotkania z badaczami powszechnie uznawanymi za postaci kluczowe dla rozwoju dyscypliny. Moderowana dyskusja z osobami reprezentującymi różne subdyscypliny geograficzne oraz różne poglądy na miejsce geografii we współczesnym świecie naukowym pozwoli doktorantom zorientować się w różnorodności dyscypliny i w bardziej świadomy sposób określić swój udział w jej rozwoju.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student zna i rozumie najnowsze osiągnięcia i teorie w zakresie dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna; student potrafi wskazać miejsce, jakie zajmują jego badania w obrębie dyscypliny i opracować strategię dalszego rozwoju naukowego; student jest gotów do świadomego kształtowania swojej ścieżki badawczej w ramach dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.
Kryteria oceniania
Opis wymagań związanych z uczestnictwem w zajęciach, w tym dopuszczalnej liczby nieobecności podlegających usprawiedliwieniu: zajęcia obowiązkowe, możliwa jedna usprawiedliwiona nieobecność.
Zasady zaliczania zajęć i przedmiotu (w tym zaliczania poprawkowego): zaliczenie na podstawie aktywności na zajęciach; w przypadku konieczności zaliczenia poprawkowego jego podstawą będzie esej na zadany temat.
Metody weryfikacji efektów uczenia się: efekty uczenia się będą weryfikowane podczas dyskusji na zajęciach.
Kryteria oceniania: oceniana będzie zarówno aktywność w dyskusji, jak i stopień merytorycznego przygotowania do niej.
Literatura
Źródła pogłębiające wątki poruszane na zajęciach będą podawane na bieżąco.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: