Wizje Naukowe: Wykłady i Dyskusje (2) 1600-SZD-ID-WN2
Przedmiot ma charakter interdyscyplinarny i jest kierowany do wszystkich doktorantów Szkoły. W jego trakcie prezentowane będą najciekawsze, wykraczające poza wąskie ramy jednej dyscypliny, badania prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim przez poszczególne dyscypliny wchodzące w skład Szkoły. Znaczna część spotkań będzie jednak poświęcona wykładom wybitnych przedstawicieli nauk społecznych spoza UW (w tym z uczelni zagranicznych). Przedmiot jest więc niezwykłą okazją do tego, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty naukowe, ale także by czerpać inspiracje pośród niekiedy nieoczywistych tematów, wymykających się ramom i schematom. Dla osób spoza danych dyscyplin to fascynująca podróż w nieznane, a dla osób z dyscplin to szansa na spotkanie powywających, znanych i ważnych postaci z ich badawczego świata.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza | Zna i rozumie:
WG_02 - główne tendencje rozwojowe dyscyplin w ramach nauk społecznych, w których odbywa się kształcenie
Umiejętności | Potrafi:
UW_01 – wykorzystywać wiedzę z różnych dziedzin nauki, w szczególności z nauk społecznych do twórczego identyfikowania, formułowania i innowacyjnego rozwiązywania złożonych problemów lub wykonywania zadań o charakterze badawczym, a w szczególności: definiować cel i przedmiot badań naukowych w dziedzinie nauk społecznych, formułować hipotezę;
Badawczą; rozwijać metody, techniki i narzędzia badawcze oraz twórczo je stosować; wnioskować na podstawie wyników badań naukowych
UK_04 - uczestniczyć w dyskursie naukowym w obrębie nauk społecznych
Kompetencje społeczne | Jest gotów do:
KK_01 – krytycznej oceny dorobku w ramach danej dyscypliny w obrębie nauk społecznych
Kryteria oceniania
Opis wymagań związanych z uczestnictwem w zajęciach, w tym dopuszczalnej liczby nieobecności podlegających usprawiedliwieniu: obecność obowiązkowa, można mieć nieobecność na jednych zajęciach (tzn. jednym wykładzie).
Zasady zaliczania zajęć i przedmiotu (w tym zaliczania poprawkowego): Obecność. Z racji specyfiki przedmiotu nie przewiduje się tradycyjnej „poprawki”. Nieobecność można odpracować podczas kolejnej uruchomionej edycji przedmiotu.
Metody weryfikacji efektów uczenia się: Lista obecności na zajęciach, weryfikowana przez przez pracownika SDNS.
Kryteria oceniania: Zaliczenie lub brak zaliczenia na podstawie listy obecności (więcej niż jedna nieusprawiedliwiona nieobecność skutkuje brakiem zaliczenia).
Praktyki zawodowe
-
Literatura
Wykaz literatury związanej z przedmiotem: brak ogólnej literatury. Literatura jest podawana przez poszczególnych prowadzących.
Uwagi
W cyklu 2024L:
- |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: