Pracownia magisterska dla ochrony środowiska II 1400-313PMGR2-OS
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Efekty kształcenia
Rozumie i interpretuje złożone zjawiska i procesy ekologiczne oraz konsekwencje antropogenicznych zmian środowiska naturalnego. (K_W01, K_W05, K_W10)
Zna terminologię oraz nowoczesne techniki i metody stosowane w badaniach z zakresu ochrony środowiska. (K_W03, K_W04, K_W06, K_W07, K_W08)
Posiada wiedzę na temat pozyskiwania funduszy na badania oraz zasad tworzenia projektów badawczych i ochrony praw własności intelektualnej. (K_W11, K_W13)
Zna zasady z zakresu BHP. (K_W14)
Stosuje zaawansowane metody i narzędzia statystyczne do analizy danych i opisu zjawisk przyrodniczych. (K_U02)
Potrafi zaplanować i określić cel badawczy, zaplanować oraz przeprowadzić jego realizację, jak również zbierać i interpretować dane empiryczne. (K_U05, K_U10, K_U16)
Posiada umiejętność napisania pracy naukowej na podstawie badań własnych w języku polskim oraz krótkiego doniesienia naukowego w języku obcym. (K_U11, K_U14)
Potrafi samodzielnie planować własną karierę zawodową. (K_U13)
Prawidłowo identyfikuje i rozwiązuje problemy właściwe dla ochrony środowiska. (K_K01)
Posiada nawyk korzystania z obiektywnych źródeł informacji naukowej. (K_K09)
Wykazuje zdolność i umiejętność pracy zespołowej. (K_K10)
_
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: