Biostatistics, Internal and Final Analysis 1200-SPCTA-biostat
Celem wykładu jest przedstawienie podstawowych zagadnień statystyki w celu zrozumienia biostatystyki. Wykład poświęcony jest charakterystyce analiz pośrednich i końcowych w badaniach klinicznych podpartych technikami statystycznymi wykorzystywanymi w badaniach klinicznych.
Efekty kształcenia
Posługuje się anglojęzycznym słownictwem specjalistycznym (język angielski na poziomie B2+) w zakresie badań klinicznych w kontaktach biznesowych. Potrafi przygotować i ocenić dokumenty niezbędne w procesie rekrutacyjnym pracowników w obszarze badań klinicznych. Posługuje się systemami informatycznymi oraz oprogramowaniem wykorzystywanym w badaniach klinicznych. Określa zasady planowania i organizacji badania klinicznego. Zna zasady prowadzenia procesu rekrutacji do firm z zakresu badań klinicznych na różne stanowiska. Zna w pogłębionym stopniu zasady i wymagania w zakresie raportowania i analizy badań klinicznych. Zna zaawansowane zasady prowadzenia analiz statystycznych. Zna pojęcie punktu końcowego w badaniach klinicznych. Posiada wiedzę w zakresie statystyki biomedycznej w badaniach klinicznych.
Kryteria oceniania
Aktywny udział podczas dyskusji, prezentacja wyników na forum
Literatura
Homepage | European Medicines Agency (europa.eu)
U.S. Food and Drug Administration (fda.gov)
CT.gov: Departments and Agencies
https://www.ema.europa.eu/en/data-monitoring-committees-scientific-guideline
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: