Seminarium licencjackie 1200-1CHJSLIC6
W trakcie seminariów licencjackich studenci przygotowują prezentację przedstawiającą złożenia realizowanego projektu oraz uzyskane przez siebie wyniki badań. Tematyka projektu ustalana jest wcześniej z wybranym przez studenta opiekunem. Projekt może mieć charakter przeglądu literatury ale najczęściej zawiera także wykonanie serii eksperymentów . Studenci referują aktualny stan wiedzy w zagadnieniu, którym się zajmują, omawiają prowadzone przez siebie prace i uzyskane wyniki, a także perspektywy na przyszłość. Uczestniczą także w dyskusji dotyczącej projektów wszystkich studentów.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Efektem uczenia jest nabycie umiejętności przygotowania nowoczesnej prezentacji wyników naukowych. Zarazem studenci uczą się syntetycznego przedstawiania stanu wiedzy w danej dziedzinie nauki. Seminaria uczą studentów prowadzenia dyskusji naukowej, formułowania pytań i udzielania odpowiedzi na pytania innych uczestników dyskusji.
Kryteria oceniania
Seminarium zaliczane na ocenę na podstawie jakości 2 prezentacji (2 x 10pkt.)(merytorycznej i formalnej), pozytywnej opinii kierownika pracy licencjackiej na temat postępów w jej realizacji oraz testu sprawdzającego wiedzę przeprowadzonego pod koniec zajęć. Dopuszczalne są 2 nieusprawiedliwione nieobecności (wszystkich 4).
Test: 10 pytań z chemii i 10 pytań z fizyki. Zalicza 50% przy czym obydwie części trzeba zaliczyć na minimum 50%. Ocena końcowa: punkty z 2 prezentacji + testu. Brak pozytywnej opinii kierownika pracy licencjackiej na temat postępów w jej realizacji skutkuje niezaliczeniem przedmiotu.
21-24,5: 3
25-27,5: 3,5
28-31,5: 4
32-35,5: 4,5
36-40: 5
Praktyki zawodowe
-
Literatura
1. A. Strzałkowski "Wstęp do fizyki jądra atomowego", PWN 1979
2. J. Sobkowski, M. Jelińska-Kazimierczuk „Chemia jądrowa”, od rozdziału 4, wyd. Adamantan 2006
3. J. Sobkowski „Chemia radiacyjna i ochrona radiologiczna”, wyd. Adamantan 2009
Dodatkowa literatura polecana jest przez opiekunów projektów licencjackich.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: