Chemia organiczna 1200-112CHOR
Alkany; substytucja wolnorodnikowa; stereochemia i stereoizomery; alkeny - struktura, otrzymywanie i reaktywność; aromatyczność; podstawienie elektrofilowe; chlorki alkilowe; podstawienie nukleofilowe; alkohole - otrzymanie i reakcje; etery; kwasy karboksylowe; aldehydy i ketony; aminy - otrzymywanie i właściwości fizyczne.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po wysłuchaniu cyklu wykładów student powinien posiadać podstawowa wiedzę o reaktywności związków organicznych, powinien rozumieć zależności pomiędzy budową, a reaktywnością molekuł organicznych.
Kryteria oceniania
Egzamin pisemny lub w przypadku nieobecności egzamin poprawkowy. Egzamin ma formę pytań otwartych i testowych. Zaliczenie uzyskuje się po zdobyciu powyżej 60% punktów.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
I. McMurry, Chemia organiczna, PWN 2000
R. T. Morrison RN Boyd, Chemia organiczna, PWN 1998
J. Clayden, N. Greeves - Chemia organiczna (Tom I-IV) Wydawnictwo WNT
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
- Biotechnologia, niestacjonarne (wieczorowe), pierwszego stopnia
- Biologia, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Biotechnologia, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Zastosowania fizyki w biologii i medycynie, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Ochrona środowiska, stacjonarne, pierwszego stopnia
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: