Narzędzia obliczeniowe w analizie danych eksperymentalnych fizyki materii skondensowanej 1101-4FS11
Celem zajęć jest zaznajomienie studentów z szeroką gamą metod i narzędzi obliczeniowych stosowanych w analizie i prezentacji danych eksperymentalnych fizyki materii skondensowanej. Na przykładach rzeczywistych danych pomiarowych zaprezentowane będzie użycie narzędzi od najprostszych - jak arkusz kalkulacyjny, poprzez bardziej zaawansowane (np. Origin, Mathematica), aż do specjalistycznego oprogramowania powstałego na Wydziale Fizyki UW (np. PLEview). Częścią kursu będzie również nauka programowania w wybranym języku.
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Umiejętność posługiwania się różnymi narzędziami analizy danych eksperymentalnych; umiejętność poprawnego prezentowania wyników doświadczalnych.
Kryteria oceniania
Kolokwia + egzamin lub projekt na ocenę.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: