Wakacyjna praktyka optometryczna 1100-2BO29
Praktyka służy doskonaleniu umiejętności wykonywania wybranych procedur badania optometrycznego, w tym pomiaru ostrości wzroku i refrakcji oka, pomiaru amplitudy i wydajności akomodacji, diagnozowania i optycznego korygowania zaburzeń widzenia obuocznego, badania optometryczne dla celów specjalnych (przesiewowe, okresowe, poprzedzające dobór soczewek kontaktowych).
Doskonalenie odbywa się pod nadzorem dyplomowanego praktykującego optometrysty.
Pierwsza część praktyki, w wymiarze 40 godzin, odbywa się w Akademickim Centrum Kształcenia Optometrystów Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Druga część odbywa się w funkcjonujących gabinetach optometrycznych, klinikach okulistycznych, salonach optycznych itp., po uzyskaniu akceptacji koordynatora praktyk zawodowych i podpisaniu trójstronnej umowy, zawierającej plan praktyki. Koordynator zwraca uwagę czy wyposażenie zakładu oraz kwalifikacje opiekuna praktyki umożliwiają realizację efektów uczenia się.
Podczas praktyki, badania są rejestrowane, zgodnie z wytycznymi ECOO, a następnie potwierdzane pisemnie przez opiekuna praktyk.
Do zaliczenia przedmiotu niezbędne jest przedstawienie listy pacjentów oraz zwięzłego sprawozdania. Możliwe jest także zaliczenie praktyki na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego. W takim przypadku koordynator ocenia przedstawione dokumenty i na tej podstawie podejmuje decyzję.
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: