Filologia rosyjska, studia drugiego stopnia, stacjonarne (S2-PRK-FLROS) | |
Drugiego stopnia Stacjonarne, 2-letnie Język: polski | Spis treści: Opis ogólnyDziedzina: nauki humanistyczne Dyscyplina: językoznawstwo i literaturoznawstwo Język wykładowy: rosyjski i polski Tytuł zawodowy, który uzyskasz po skończeniu studiów: magister Gdzie i kiedy będziesz mieć zajęcia Miejsce: Zajęcia odbywają się na Wydziale Lingwistyki Stosowanej w gmachu przy ulicy Dobrej 55. Czas: Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych oraz wczesnopopołudniowych, co daje studentom możliwość łączenia studiów z pracą zarobkową. Jaką wiedzę, umiejętności i kompetencje zdobędziesz na tym kierunku Na filologii rosyjskiej zdobędziesz wiedzę na temat:
Na filologii rosyjskiej nauczysz się:
Gdzie możesz znaleźć pracę po ukończeniu studiów Ukończenie studiów na kierunku filologia rosyjska pozwala podjąć pracę zawodową w instytucjach krajowych i międzynarodowych, urzędach, instytucjach kultury, mediach, firmach handlowych, przedsiębiorstwach, bankach, w których niezbędna jest biegła znajomość języka oraz realiów kulturowych. Czy na kierunku studiów są różne specjalności i specjalizacje Studia na kierunku filologia rosyjska, oparte na połączeniu tradycji filologicznej z nowoczesną dydaktyką realioznawczą, są przeznaczone dla absolwentów różnych kierunków studiów licencjackich władających językiem rosyjskim na poziomie C1. Zajęcia mają w większości charakter praktyczny, dlatego dominującą formą zajęć są ćwiczenia. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co podnosi efektywność kształcenia studentów. Czego będziesz się uczyć na studiachZajęcia na filologii rosyjskiej koncentrują się wokół doskonalenia sprawności językowych i komunikacyjnych w zakresie języka rosyjskiego, pogłębiania wiedzy o współczesnym języku rosyjskim oraz literaturze rosyjskiej. Na zajęciach z nauki języka rosyjskiego będziesz zdobywać umiejętności swobodnego wypowiadania się na aktualne tematy, zdobędziesz sprawności receptywne i produktywne w ramach dyskursu przedsiębiorczości i bankowości. Ponadto poznasz strategie i techniki przekładu w tłumaczeniu pisemnym i ustnym ze szczególnym uwzględnieniem przekładu tekstów literackich i użytkowych. Na zajęciach o charakterze językoznawczym poznasz współczesne zjawiska języka rosyjskiego oraz źródła wiedzy o nich (m.in. wyspecjalizowane portale internetowe). Na zajęciach poświęconych literaturze rosyjskiej pogłębisz wiedzę o repertuarze problemowo-tematycznym literatury rosyjskiej w kontekście procesu historycznoliterackiego. Zajęcia kierunkowe na filologii rosyjskiej obudowane są przedmiotami, dzięki którym zdobędziesz wiedzę m.in. o tradycjach rosyjskich, obrzędowości prawosławnej i ludowej, sztukach plastycznych, muzyce i kinematografii rosyjskiej. Poza zajęciami kierunkowymi możesz poszerzać swoje zainteresowania ucząc się wybranych przedmiotów, które wzbogacą wiedzę nie tylko z wybranej dziedziny, ale też z wielu różnych dyscyplin. Czy podczas studiów będziesz realizować praktyki Nie. Czy podczas studiów istnieje możliwość realizacji jednego/kilku semestrów na innej uczelni Tak, możesz skorzystać z programów mobilności studenckiej MOST lub ERASMUS+. Gdzie znajdziesz więcej informacji i programie studiów Wejdź na stronę Instytutu Filologii Rosyjskiej UW https://rusycystyka.uw.edu.pl/studenci-plan-studiow/. |
Koordynatorzy ECTS:
Przyznawane kwalifikacje:
Dalsze studia:
Efekty kształcenia
Absolwent osiągnął efekty uczenia się zdefiniowane dla programu kierunku studiów.
Absolwent zna i rozumie w pogłębionym stopniu: terminologię językoznawczą i literaturoznawczą, teorie badań językoznawczych i literaturoznawczych, współczesne tendencje rozwojowe języka rosyjskiego w powiązaniu ze zjawiskami życia społecznego, realia Rosji i ich uwarunkowania historyczne; potrafi posługiwać się językiem rosyjskim w mowie i piśmie na poziomie C2 według ESOKJ w tym w sferze ekonomii i finansów, potrafi dobrać i zastosować zaawansowane strategie i techniki przekładu, przeprowadzić indywidualne i zespołowe złożone badanie naukowe z zakresu filologii rosyjskiej w fazie koncepcji i w fazie wykonawczej.