Ekonomia, stacjonarne, drugiego stopnia (S2-PRK-EK) | |
Drugiego stopnia Stacjonarne, 2-letnie Język: polski | Spis treści: Opis ogólnyLimit miejsc: 50, w tym: 45 miejsc w I turze, w rekrutacji czerwcowo-lipcowej oraz 5 miejsc w II turze, w rekrutacji sierpniowo-wrześniowej. Celem kształcenia na kierunku Ekonomia jest wykształcenie wysoko wyspecjalizowanych analityków, bankowców i wysokiej klasy pracowników administracji publicznej wyższego szczebla, angażujących się w zespoły badawcze, skupiające kadrę naukowo-dydaktyczną wyspecjalizowaną w zaawansowanych metodach badawczych. W ramach studiów stacjonarnych drugiego stopnia na kierunku Ekonomia oferowana jest specjalność
Program studiów na specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa zakłada integrację wiedzy specjalistycznej z szeroko pojętą, akademicką wiedzą ogólną. W ramach proponowanych zajęć studenci przeprowadzają analizy finansowe i strategiczne zarówno małych firm, jak i wielkich korporacji. Studenci w swoich badaniach za pomocą metod ekonomicznych i matematycznych analizują zjawiska zachodzące w sferze biznesu, takie jak różne aspekty działalności przedsiębiorstwa w sferze mikro- i makroekonomicznej czy ekonomiczne i organizacyjne uwarunkowania działalności podmiotów gospodarczych. Badania obejmują w szczególności wykorzystanie wiedzy o teorii i praktyce zarządzania finansami przedsiębiorstwa, sposobach analizy i interpretacji jego wyników finansowych, jak i sposobach analizy jego otoczenia do interpretacji złożonych procesów kształtujących zarówno małe firmy, jak i wielkie korporacje. Absolwenci specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa są zdolni do podejmowania różnorodnych wyzwań i zadań specjalistycznych w obszarach działalności przedsiębiorstw (czy grup kapitałowych), obejmujących zarówno procesy zarządzania majątkiem, jak i procesy inwestycyjne oraz doradcze. Specjalność posiada pełną akredytację ACCA – pozwalającą na zwolnienie ze wszystkich 9 podstawowych egzaminów. Kierunek jest prowadzony przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, który:
|
Przyznawane kwalifikacje:
Dalsze studia:
Efekty kształcenia
Uwaga, istnieje więcej niż jedna wersja tego pola. Kliknij poniżej i wybierz wersję, którą chcesz wyświetlić:
Absolwent specjalności:
- Zna w pogłębionym stopniu teorie naukowe w obszarach nauk społecznych i ścisłych, z elementami nauk humanistycznych, szczególnie z mikroekonomii, makroekonomii a także zaawansowanych metod ekonometrycznych, w szczególności w ujęciu międzynarodowym.
- Zna w pogłębionym stopniu dylematy wymiany międzynarodowej i stosunków międzynarodowych
- Zna miejsce ekonomii w naukach społecznych, w szczególności w ujęciu międzynarodowym.
- Rozumie zasady ochrony własności intelektualnej i porządku prawnego, w szczególności w ujęciu międzynarodowym.
- Potrafi analizować zjawiska w gospodarce międzynarodowej z wykorzystaniem narzędzi statystycznych i ekonometrycznych.
- Potrafi analizować zjawiska w gospodarce międzynarodowej z wykorzystaniem znajomości zasad podejmowania decyzji w handlu, marketingu, negocjacjach i finansach międzynarodowych.
- Umie identyfikować, interpretować i wyjaśniać złożone zjawiska przy wykorzystaniu wiedzy z teorii mikroekonomii, makroekonomii , w szczególności w ujęciu międzynarodowym.
- Umie identyfikować, interpretować i wyjaśniać złożone zjawiska przy wykorzystaniu wiedzy z finansów międzynarodowych, rynku czynników produkcji i handlu zagranicznego.
- Potrafi tworzyć raporty i komunikatywnie prezentować wyniki samodzielnych analiz i prac zespołowych, także w języku angielskim na poziomie B2+.
- Jest gotów do krytycznej oceny dorobku, teorii i myśli mikroekonomii, makroekonomii, historii ekonomii, finansów
- Jest gotów do myślenia i działania przedsiębiorczego, społecznego i etycznego.
- Przestrzega zawodowych standardów etycznych.