Sekcja judo 4023-S-JUDO
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo studentów na zajęciach sekcji judo wymagane będą aktualne badania z zakresu medycyny sportu. Na treningach stosowane będą ćwiczenia ogólnorozwojowe, co umożliwi harmonijny rozwój całego ciała i przygotowanie do treningów specjalistycznych. W ramach tych treningów studenci poznają metody rozwijania siły i wytrzymałości ogólnej. Poznają również sposoby rozwijania gibkości, co pozwoli im skutecznie zwiększać zakresy ruchu w stawach: ramiennych i biodrowych oraz pozwoli na zachowanie ruchomości odcinkowej kręgosłupa. Treningi specjalistyczne z zakresu judo pozwolą studentom poznawać nowe chwyty jak i doskonalić poznane wcześniej. Każdy student będzie miał okazję poznać rzuty z grup rzutów ręcznych ( te waza ), biodrowych ( goshi waza ), nożnych ( ashi waza ) i poświęcenia ( sutemi waza ). Na zajęciach sekcji judo studenci będą uczyć się możliwości łączenia poszczególnych chwytów w kombinację ataków i poznawać trendy w rozwijaniu poszczególnych technik i ich kombinacji. Każdy student będzie mógł również doskonalić wcześniej nabyte umiejętności i zdobywać nowe z zakresu walki w parterze ( ne waza ).Studenci poznają przepisy sportowe obowiązujące na zawodach judo i ich interpretacje sędziowskie. W ramach pracy sekcji studenci będą mieli możliwość startu w zawodach sportowych dostosowanych do poziomu ich umiejętności: Wewnątrzklubowych turniejach dla grup początkujących, Turniejach Pierwszego Kroku dla zawodników uczelni warszawskich, Akademickich Mistrzostw Polski i zawodów Pucharu Polski.
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student:
- posiada ogólną znajomość budowy i funkcjonowania swojego organizmu
- potrafi ćwiczyć zgodnie z zasadami bezpieczeństwa
- umie współdziałać w grupie
- rozumie potrzebę dbania o sprawność fizyczną niezbędną do zachowania zdrowia
- potrafi w odpowiedni sposób posługiwać się sprzętem sportowym
- posiada specjalistyczne umiejętności ruchowe nabyte pod kierunkiem pracowników dydaktycznych Studium WFiS
- zdobywa umiejętności pozwalające na start i reprezentowanie AZS Uniwersytetu Warszawskiego na zawodach sportowych (Mistrzostwach Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz Akademickich Mistrzostwach Polski)
Kryteria oceniania
Studenci są zobowiązani do co najmniej dwóch treningów tygodniowo i startu w zawodach wyznaczonych przez trenera prowadzącego. Podstawą zaliczenia przedmiotu jest systematyczne i aktywne uczestnictwo w zajęciach.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: