Tango argentyńskie 4023-P-TANA
1. Sprawdzenie predyspozycji i umiejętności uczestników do zajęć, nauka kroku podstwawowego.
2. Technika Tanga – powtórzenie poznanych dotychczas elementów. Ćwiczenia rozciągające mające na celu poprawę gibkości uczestniczek, plus nauka: krok do tyłu, krok w bok, krok do przodu.
3. Nauka Skrętu (pozycja, w której istnieje silny skręt pomiędzy biodrami i klatką piersiową). Jednym z klasycznych przykładów skrętu jest podstawowa salida, czyli przejście pomiędzy pozycją 2 i pozycją 3 kroku podstawowego.
4. Nauko ocho (ósemka zarysowana na podłodze przez stopy partnerki).
5. Nauka: ocho do przodu, ocho do tyłu plus nauka Calesity (obrót, w którym mężczyzna obraca kobietę wokół jej osi, kobieta stoi na palcach jednej z nóg).
6. Nauka Giro - obrót, w którym (zazwyczaj) kobieta wykonuje pełen obrót wokół mężczyzny. Figura ta jest realizowana za pomocą kilku kroków. Jednym z najczęstszych wariantów jest obrót składający się z 4 kroków – do przodu, krok w bok, krok do tyłu, krok w bok.
7. Nauka figur: Barrida(jeden z partnerów przesuwa stopę partnera trzymając ją blisko podłogi) i Sacada (przemieszczenie nogi partnerki przez nogę partnera).
8. Powtórzenie poznanego materiału, dopracowanie poszczególnych zgodnie z dobraną muzyką.
9. Nauka figur: Volcada (figura z wychyleniem partnerki od osi, w której kobieta jest odchylona do przodu i wykonuje nogami ocha lub ozdobniki).
10. Nauka figur: Parada (prowadzacy zatrzymuje ruch partnerki przez postawienie swojej stopy blisko stopy partnerki i nauka obrotów).
11. Doskonalenie poznanego materiału wraz z choreografiami.
12. Technika Tang w bliskim trzymaniu.
13. Zapoznanie z techniką tańczenia na Milongach.
14. Nauka figur: Gancho (noga jednego z tancerzy uderza nogę partnera tworząc kształt "haczyka").
15. Powtórzenie wszystkich choreografii oraz zakończenie semestru.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Efekty kształcenia
W trakcie kursu kursanci uczą się: podstaw chodzenia w tangu, świadomości ciała, separacji ciała, prowadzenia i podążania, kroków i figur; podstaw milongi, podstaw tango-walca (jego odmienności względem tanga), itd...
Kryteria oceniania
Podstawą zaliczenia jest pełna frekwencja na zajęciach i efektywny w nich udział.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: