Krav-maga 4023-P-KRAW
Krav maga (dosłownie „walka w bliskim kontakcie”) – system walki opracowany do samoobrony, który składa się z kombinacji technik pochodzących z karate, boksu, jiu jitsu, zapasów i nnych sztuk walki. Krav maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.
Głównym celem jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Krav maga jest hybrydowym systemem, który zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko. Składa się z szeregu technik, w skład których wchodzą pchnięcia i dźwignie oraz uderzenia i kopnięcia. System cały czas ewoluuje wskutek licznych badań i doświadczeń użytkowników, a także przejmuje skuteczne rozwiązania z innych systemów obronnych bądź sztuk walki.
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student:
- posiada ogólną znajomość budowy i funkcjonowania swojego organizmu
- potrafi ćwiczyć zgodnie z zasadami bezpieczeństwa
- umie współdziałać w grupie
- rozumie potrzebę dbania o sprawność fizyczną niezbędną do zachowania zdrowia
- potrafi w odpowiedni sposób posługiwać się sprzętem sportowym
- posiada specjalistyczne umiejętności ruchowe nabyte pod kierunkiem pracowników dydaktycznych Studium WFiS
Kryteria oceniania
Podstawą zaliczenia przedmiotu jest systematyczne i aktywne uczestnictwo w zajęciach.
Uwagi
W cyklu 2025Z:
Każda rejestracja na zajęcia WF wiąże się z pobraniem z konta studenta 30 żetonów. Koszt płatnych zajęć wychowania fizycznego to 30 żetonów oraz opłaty AZS (więcej informacji poniżej). W przypadku braku żetonów system podczas rejestracji automatycznie naliczy opłatę 240 zł za 30 żetonów (1 semestr). Jeżeli student nie zaliczył zajęć lub zrezygnował z ich zaliczania, a nie wyrejestrował się w trakcie trwania internetowej rejestracji, bez względu na powód traci 30 żetonów. Więcej o płatnościach za zajęcia WF można przeczytać na stronie www.wfisport.uw.edu.pl.
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zastrzega sobie prawo do zmiany programu ćwiczeń i dostosowanie go do możliwości sprawnościowych studentów. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: