- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Epigrafika Majów - poziom podstawowy (kurs internetowy) 4005-MAY1-OG
ZAPISY NA KURS
Po zarejestrowaniu się na stronach systemu USOS należy wejść na platformę edukacyjną COME UW [ kliknij tutaj ] i zalogować się na kurs. Tylko w ten sposób mogą Państwo wziąć udział w kursie!!!
Adresaci kursu: studenci UW (a zwłaszcza studenci archeologii, etnologii, antropologii, iberystyki i innych filologii, lingwistyki stosowanej) oraz innych polskich uczelni, studenci uniwersytetów zagranicznych, osoby prywatne zainteresowane kulturą Majów.
Data rozpoczęcia / zakończenia: 02 XI 2005 - 30 V 2006 (90 h, 28 tygodni)
Forma kursu / zaliczenie: Terminowe rozwiązanie testów po każdym rozdziale, egzamin pisemny na UW. Uczestnicy, którzy podchodzą do końcowego egzaminu pisemnego (stacjonarnego), ocenę z egzaminu mają wpisywaną do indeksu, pozostali - decydujący się na zaliczenie online na ocenę - nie mają możliwosci otrzymania wpisu do indeksu.
Opis kursu:
Proponowane zajęcia są trzecią edycją pierwszego na świecie internetowego kursu epigrafiki Majów zorganizowanego dzięki wsparciu JM Rektora UW w roku akademickim 2003/2004 i zrealizowanego przez COME i Andyjską Misję Archeologiczną we współpracy z Uniwersytetem w Bonn. Autorami kursu są specjaliści niemieccy, a nadzór naukowy sprawuje światowej sławy specjalista prof. Nikolai Grube. Za realizację kursu, w tym stworzenie serwisu internetowego i merytoryczną obsługę uczestników, odpowiadają bezpośrednio COME i AMA. Począwszy od wersji pilotażowej kurs realizowany był za pośrednictwem najnowocześniejszych technik otwartej edukacji przez Internet, co gwarantuje możliwość uczestnictwa szerszym kręgom zainteresowanych.
Poziom podstawowy kursu jest systematyczną nauką czytania pisma wraz z wprowadzeniem do lingwistyki i kultury Majów zgodnie z najnowszym stanem badań. Obejmuje historyczny zarys odczytania pisma, kompleksowe wprowadzenie do kalendarza, składni i gramatyki, pozwalając uczestnikom na
przyswojenie analitycznych technik czytania oraz podstaw słownictwa. Tak w wersji podstawowej, jak i zaawansowanej, poszczególne lekcje składają się z systematycznych wykładów w formie elektronicznej. Każda lekcja zawiera interaktywne ćwiczenia pozwalające na sprawdzenie nabytych umiejętności.
Ważną częścią nauki jest również forum dyskusyjne, które stwarza ponadto uczestnikom bezpośredniego kontaktu i dyskusji w języku angielskim ze studentami z innych kierunków, w tym studentami zagranicznymi.
Poruszane zagadnienia:
Wprowadzenie do kultury Majów, systematyczna nauka czytania pisma Majów (m.in. zapisy kalendarzowe, gramatyka, lingwistyka), historia odczytania pisma Majów, metodologia pracy epigrafika, ćwiczenia praktyczne.
Pytania w sprawach merytorycznych i zapisów prosimy kierować na adres: aneta.nowak@uw.edu.pl
Rodzaj przedmiotu
Literatura
Na platformie internetowej znajdują się wykłady z grafiką, artykuły uzupełniające, katalogi danych, słowniki, sylabariusze, programy do rachub kalendarzowych.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: