Podstawy Ochrony Własności Intelektualnej 3900-POWI
Pojęcie prawo własności intelektualnej odnosi się do grupy uregulowań, które chronią dobra niematerialne. Kategoria ta nie jest jednolita. Pojęcie to odnosi się zarówno do prawa autorskiego, jak i praw własności przemysłowej. Wykład koncentruje się na konstrukcji podstawowych praw własności intelektualnej i ich ochronie. W trakcie wykładu omawiane są również roszczenia przysługujące uprawnionemu. Stworzenie Unii Europejskiej wpłynęło w znaczący sposób na prawa własności intelektualnej. W szczególności studenci zostają zapoznani, jak zasada swobodnego przepływu towarów wpłynęła na kształt praw własności intelektualnej.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student zna i rozumie:
KW_6. ekonomiczne, prawne, etyczne i inne uwarunkowania różnych rodzajów działalności zawodowej
związanej z kierunkiem studiów, w tym zasady ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego
Student jest gotów do:
K_K7. korzystania z obiektywnych źródeł informacji
K_K14. zachowania się w sposób profesjonalny i przestrzegania zasad etyki zawodowej
Kryteria oceniania
Zaliczenie kursu następuje na podstawie testu przeprowadzanego na platformie internetowej. Udzielenie 60% prawidłowych odpowiedzi jest warunkiem uznania testu za zaliczony.
Literatura
Wszystkie konieczne materiały są zamieszczone na platformie internetowej zarówno w postaci informacji opisowych, jak i praktycznych.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: