Praktyki 3700-AZm-L3-PRAKTYKI
Studenckie praktyki mają na celu: (i) pogłębienie wiedzy zdobywanej na studiach i rozwijanie umiejętności jej wykorzystania, (ii) zapoznanie osób studiujących ze specyfiką środowiska zawodowego, (iii) kształtowanie konkretnych umiejętności zawodowych związanych z miejscem odbywania praktyki i poznanie tamże struktury organizacyjnej, zasad planowania i organizacji pracy oraz podziału kompetencji, (iv) doskonalenie umiejętności organizacji pracy własnej i zespołowej, efektywnego zarządzania czasem, sumienności, odpowiedzialności za powierzone zadania.
Praktyki zawodowe mogą mieć formę:
– praktyki odbywanej w Uniwersytecie Warszawskim, o ile umożliwiają realizację efektów kształcenia;
– praktyki odbywanej w podmiotach zewnętrznych, których zakres działania, potencjał kadrowy i infrastruktura odpowiadają celom i efektom uczenia się zdefiniowanym dla praktyk zawodowych, w szczególności: wydziałach ochrony środowiska urzędów miejskich, powiatowych i gminnych, ogrodach zoologicznych, schroniskach dla zwierząt, organizacjach na rzecz zwierząt, gospodarstwach agroturystycznych ze zwierzętami, ośrodkach edukacyjnych oferujących kontakt ze zwierzętami lub wiedzę o zwierzętach, ośrodkach terapii przez kontakt ze zwierzętami, gabinetach weterynarii, placówkach naukowych zajmujących się badaniami związanymi ze zwierzętami i środowiskiem;
– pracy zawodowej lub działalności gospodarczej, której charakter odpowiada celom i efektom uczenia się zdefiniowanym dla praktyk zawodowych.
Osoba studiująca sama proponuje wybrane przez siebie miejsce praktyk lub zgłasza się do opiekuna praktyk z prośbą o rekomendację placówki do odbycia praktyk. Zgodnie z Regulaminem praktyk na kierunku antropozoologia, osoba studiująca może odbyć praktyki po rozliczeniu I roku studiów. Niezależnie od tego, ocena z przedmiotu zostanie wystawione w trakcie realizacji III roku stuidów.
Dokumenty związane z odbywaniem praktyk, w tym Regulamin praktyk na kierunku antropozoologia, Informator dla osób studiujących, Formularz zgłoszenia propozycji praktyk i Lista sugerowanych placówek, znajdują się na stronie http://az.uw.edu.pl/praktyki/.
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Przedmiotowe efekty uczenia się z odniesieniem do kierunkowych efektów uczenia się:
Osoba studiująca jest gotowa do wykorzystania uzyskanej wiedzy i umiejętności w pracy zawodowej (indywidualnej i zespołowej) oraz w działaniach publicznych w sposób odpowiedzialny i bezpieczny w instytucjach, których działalności skupia się na pracy ze zwierzętami i stosunku ludzi do zwierząt (KK_05)
Kryteria oceniania
Ocena jest wystawiana przez opiekuna praktyk na podstawie dostarczonych przez osobę studiującą dokumentów, tj. zaświadczenia o odbyciu praktyk oraz dziennika praktyk (min. 6000 znaków ze spacjami).
Sposób i zasady zaliczenia:
Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest odbycie 90 godzin praktyk i spełnienie wszystkich wymagań przewidzianych w Regulaminie praktyk na kierunku antropozoologia
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: