Seminarium magisterskie1(Z) 3600-7-WS4-SM(Z)
W trakcie zajęć studenci i studentki uczą się krytycznej lektury tekstów naukowych, przedstawiania własnych obserwacji i argumentowania wniosków. Poznają nowe grupy źródeł, literaturę prezentującą aktualny stan badań, problemy i metodologie badawcze.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu kursu student:
- ma pogłębioną wiedzę szczegółową (obejmującą terminologię, teorię i metodologię) z zakresu nauki o kulturze i religii; rozszerzoną wiedzę o wybranych problemach kultur Wschodu Starożytnego; szczegółową wiedzę o stanie badań w zakresie wybranej problematyki Wschodu Starożytnego
- zna i rozumie zaawansowane metody analizy, interpretacji i wartościowania różnych wytworów kultury Wschodu Starożytnego; tradycję naukową stosowaną dla regionu Wschodu Starożytnego; obszerną, pogłębioną wiedzę o strukturach i relacjach społecznych na Wschodzie Starożytnym;
- umie wyszukiwać, analizować, oceniać i wykorzystywać informacje z różnych źródeł oraz formułować na ich podstawie krytyczne sądy; posługiwać się pojęciami z dziedziny religii Wschodu Starożytnego w celu analizowania i interpretowania zjawisk religijnych, motywów etycznych i zachowań ludzkich, a także różnic między kulturami.
Kryteria oceniania
Obecność na zajęciach (student/ka nie może opuścić więcej niż troje zajęć), ocena ciągła (przygotowanie do zajęć oraz aktywność), przygotowanie prezentacji.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: