Konwersatorium literaturoznawcze Iz: Panorama literatury francuskiej XVII w. 3304-1DZ1W-KL-08
Celem konwersatorium jest przedstawienie głównych zagadnień pojawiających się w literaturze francuskiej XVII w. Zajęcia polegają na analizie wybranych tekstów lub ich fragmentów (wierszy, sztuk Corneille'a, Moliera i Racine'a, powieści pani de Lafayette i baśni) i mają przedstawić możliwe szeroką panoramę francuskiej literatury XVII. Zajęcia mają w podstawowym zakresie przygotować studentów do samodzielnej interpretacji tekstu literackiego w kontekście epoki.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po zaliczeniu konwersatorium student:
- zna i rozumie: chronologię epoki, przemiany zachodzące w literaturze francuskiej XVII wieku i metodologię badań literaturoznawczych, zna omawiane pojęcia z zakresu teorii literatury i omawiane teksty, które analizuje w szerokim kontekście nauk humanistycznych (K_W01, K_W04, K_W05, K_W09, K_W10, K_W12)
- potrafi: powiązać różne zjawiska literackie, przeprowadzić paralele między autorami i tekstami, umie samodzielnie zanalizować tekst literacki odwołując się do poznanych ujęć literaturoznawczych, stosować uzyskaną wiedzę w podejmowanej aktywności zawodowej (K_U05, K_U06, K_U12)
- jest gotów do dbałości o francuskie dziedzictwo kulturowe i do przestrzegania podstawowych zasad etyki zawodowej oraz zasad z zakresu ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego (K_K04, K_K06)
Kryteria oceniania
2 krótkie testy, praca pisemna, ustne zaliczenie na stopień podczas sesji egzaminacyjnej, 3 nieobecności (większa ilość nieobecności powoduje konieczność napisania dodatkowego testu)
Forma i kryteria zaliczenia przedmiotu mogą ulec zmianie w zależności od aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego. Równoważne warunki zaliczenia zostaną ustalone zgodnie z wytycznymi obowiązującymi na Uniwersytecie Warszawskim, w porozumieniu z uczestnikami zajęć.
Literatura
Szczegółowy program i lista lektur zostaną podane na pierwszych zajęciach.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: