Tendencje we współczesnej sztuce 3302-2TWS2-L
Celem zajęć jest zorientowanie studentów w problematyce kulturalnej krajów niemieckiego obszaru językowego oraz wyrobienie w nich umiejętności interpretacji zjawisk kulturowych. Należy tu szczególnie uwzględnić istotne momenty w rozwoju nurtów kulturowych, doktryny estetyczne, zwłaszcza w czasach nowszych oraz zachodzące zmiany w tym zakresie.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student ma wiedzę na temat nowszych zjawisk naukowych i kulturalnych w Polsce i krajach niemieckojęzycznych, a zwłaszcza ma pogłębioną wiedzę o powiązaniach nowych badań i trendów w literaturoznawstwie z innymi dyskursami humanistycznymi (intertekstualnością, psychoanalizą, gender studies, postkolonializmem, teoriami kulturoznawczymi) oraz ma pogłębioną wiedzę o instytucjach życia literackiego i teatralnego w Polsce i krajach niemieckojęzycznych; ma rozszerzoną wiedzę o człowieku jako twórcy kultury, pogłębioną w odniesieniu do obszarów jego aktywności artystycznej i społecznej oraz poglądów na temat instytucji kulturowych, procesów ich zmian oraz prawidłowości rządzących tymi zmianami.
Systematycznie uczestniczy w życiu kulturalnym, żywo interesuje się aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi, społecznymi, gospodarczymi i politycznymi.
Odniesienie do obszarowych efektów kształcenia:
H2A_W05; H2A_W09; H2A_W10;; S2A_W05; S2A_W08; S2A_W09; H2A_K06;
Kryteria oceniania
Ocenie podlega bieżące przygotowanie do zajęć oraz aktywność, kontrola obecności.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
Zostanie podana na zajęciach.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: