Wykłady gościnne (II stopień) 3301-WG-2ST
W toku studiów studenci uczestniczą w 8-12 wykładach gościnnych organizowanych przez Uniwersytet. Służy to rozwijaniu zainteresowań wykraczających poza przedmioty objęte programem studiów poprzez wybieranie wydarzeń z dostępnej oferty wykładów organizowanych przez IA i inne jednostki. Wykłady gościnne mają również za zadanie zachęcenie studentów do samodzielnego szukania informacji o wydarzeniach naukowych zgodnych z ich zainteresowaniami.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Dotyczy studentów rozpoczynających studia w roku 2025/2026.
Wiedza
Absolwent zna i rozumie
K_W06 - w pogłębionym stopniu wybrane dylematy i zagadnienia współczesnej cywilizacji w świetle różnych dyscyplin naukowych, w ramach zajęć przewidzianych w programie oraz wybieranych według zainteresowań
Dotyczy studentów rozpoczynających studia w latach 2022/2023 do
2024/2025.
Wiedza
Absolwent zna i rozumie:
K_W01 - w sposób pogłębiony specyfikę językoznawstwa na tle dziedziny nauk humanistycznych
K_W02 - w sposób pogłębiony tendencje rozwoju badań językoznawczych w ramach filologii angielskiej
Umiejętności
Absolwent potrafi:
K_U06 - samodzielnie wyszukiwać informacje w różnych źródłach i oceniać ich przydatność do pracy badawczej z zakresu tematyki seminarium magisterskiego
Kompetencje społeczne
Absolwent jest gotów do:
K_K05 - uczestnictwa w inicjatywach naukowych i kulturalnych korzystając z różnych form i mediów
Kryteria oceniania
Potwierdzona obecność i krótka refleksja na temat treści wykładu przedstawiona na specjalnie przeznaczonej do tego celu platformie Moodle, prowadzonej przez koordynatora. Wybrane refleksje będą zamieszczane w mediach społecznościowych IA. Ocena zależy od liczby obecności i wpisów (min. 8, maks. 12).
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: