Komunikacja kulturowa 3224-D5KOMI
Charakterystyka komunikowania w kontekście społeczno-kulturowym oraz w powiązaniu z rozwojem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Problematyka teorii komunikowania. Zagadnienia badań nad formami komunikowania: szkoły badawcze, modele komunikowania, metody analizy i interpretacji przekazów, zagadnienia komunikowania w kontekście społecznym, problemy globalizacji komunikowania i kultury, komunikowanie międzykulturowe, problematyka społeczeństwa informacyjnego.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Efekty kształcenia
Po ukończeniu przedmiotu student posiada wiedzę z zakresu przedmiotu. Potrafi wykorzystać poznane teorie do prowadzenia własnych badań w zakresie pracy licencjackiej lub magisterskiej.
Kryteria oceniania
Uczestnicy kursu zobowiązani są do:
obecności i aktywnego uczestniczenia w zajęciach
przygotowanie w grupie prezentacji na temat uzgodniony z prowadzącym i umiejętne prowadzenie dyskusji na jej temat.
Zaliczenie zajęć odbywa się na podstawie oceny z prezentacji (wraz z konspektem) oraz aktywności na zajęciach.
Studenci, którzy nie przedstawili prezentacji w ciągu semestru są zobowiązani do przedstawienia prezentacji w sesji i napisania pracy pisemnej na temat prezentacji.
Literatura
Boski, P. (2009) Kulturowe ramy zachowań społecznych. Podręcznik psychologii międzykulturowej. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN.
Wierzbicka, A. (2007) Słowa klucze. Różne języki – różne kultury. Warszawa: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: