Seminarium dyplomowe dr. hab. Tomasza Jeża, prof. ucz. 3106-SEMDYPTJ
Pierwszy semestr seminarium poświęcony jest na zdefiniowanie przedmiotu i zakresu badań pracy dyplomowej, ustawienie tematu i tytułu pracy, opracowanie szczegółowego jej konspektu i zgromadzenie wszystkich niezbędnych źródeł oraz bibliografii przedmiotu.
W drugim semestrze uczestnicy seminarium piszą kolejne podrozdziały swoich prac, systematycznie przedstawiając wyniki swoich osiągnięć na kolejnych spotkaniach, w czasie których treść prac poddawana jest dyskusji zespołu.
Rodzaj przedmiotu
seminaria licencjackie
seminaria magisterskie
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Tryb prowadzenia
Efekty kształcenia
W wyniku współpracy student osiąga biegłość w doborze materiału źródłowego, kolekcjonowaniu literatury, formułowaniu kwestii i hipotez badawczych, problematyzowaniu treści oraz systematycznemu ich przedstawianiu w formie ustnej i pisemnej.
Kryteria oceniania
Podstawą zaliczenia pierwszego semestru jest oddanie w formie pisemnej dokładnego konspektu pracy wraz z pełną listą źródeł i bibliografii przedmiotu.
Zaliczenie drugiego semestru (dla seminarium licencjackiego) odbywa się na podstawie złożonych do recenzji gotowych prac (kryteria na stronie http://imuz.uw.edu.pl/studia-2/procedury-jakosci-ksztalcenia/).
W przypadku prac magisterskich i doktorskich podstawą zaliczenia drugiego semestru jest oddany jeden rozdział pracy.
Praktyki zawodowe
Sugerowane (choć niekonieczne) jest odbycie praktyk (np. źródłoznawczych) w którejś z bibliotek muzycznych.
Literatura
Literatura dobierana jest adekwatnie do tematów zgłoszonych przez seminarzystów.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: