Teorie kultury - wykład 3102-MTKW
Cel i przedmiot zajęć: uporządkowanie, uzupełnienie i powtórzenie wiedzy z zakresu teorii kultury, nabytej w trakcie studiów. Wskazanie filozoficznych założeń i metodologicznych implikacji wybranych teorii dla praktyk etnograficznych oraz dla konstruowania antropologicznej narracji. Wykład ma pogłębić ogólną orientację studentów w klasycznych kierunkach etno- i antropologii oraz pomóc w przygotowaniu taktyk badawczych i wyborze narzędzi analitycznych pomocnych w powstawaniu pracy magisterskiej. Wykładowi towarzyszą ćwiczenia. Kontynuację i uzupełnienie „Teorii kultury” stanowią „Najnowsze kierunki w antropologii”.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023L: | W cyklu 2024L: |
Efekty kształcenia
Wykład ma podsumować i uzupełnić wiedzę dotyczącą teorii kultury, zdobytą w poprzednich semestrach, oraz stanowić pomoc i inspirację w pracy na seminariach magisterskich.
Kryteria oceniania
Wymagania: obecność na zajęciach (dopuszczalne dwie nieobecności nieusprawiedliwione), czytanie lektur, zgłaszanie pytań (jeśli nie będzie możliwe w trakcie wykładu – mailowo bądź na dyżurach).
Forma zaliczenia: egzamin pisemny.
Literatura
podana w wykazie tematów w semestrze
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: