Seminarium doktoranckie (dr hab. Iwona Luba) 3100-DOK-SEM-ILUB17
Seminarium z zakresu historii sztuki nowoczesnej i współczesnej polskiej i powszechnej. Ramy chronologiczne obejmują wiek 20. Szczegółowy program zajęć ustalany jest wspólnie z doktorantami na początku semestru i uwarunkowany tematami przygotowywanych dysertacji doktorskich.
Seminarium służy opanowaniu przez uczestników wszystkich etapów przygotowania pracy doktorskiej – od właściwego sformułowania tematu, przez określenie zakresu i metod badań, kwerendy, szczegółowe analizy problemowe, po ostateczną redakcję tekstu.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Doktorant powinien wykazać się samodzielnością w pracy badawczej historyka sztuki i zaprezentować jej wyniki w formie referatu i/lub tekstu o charakterze naukowym. Doktorant referuje kolejne etapy pracy badawczej – od opracowania stanu badań i jego krytycznej analizy, przez odpowiedni dobór metod badawczych, po interpretacji zjawisk i dzieł sztuki. Seminaria, prowadzone w formie konwersatoryjnej, rozwijają kompetencje personalne i społeczne uczestników seminarium. Zwiększają i sprawdzają przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy naukowej. Kolejne etapy pracy omawiane są w trakcie zajęć, w formie debaty angażującej wszystkich uczestników, a także konsultowane z indywidualnie z promotorem.
Kryteria oceniania
- przedstawienie prezentacji bibliograficznej w semestrze zimowym (omówienie wstępnego tytułu i konspektu pracy oraz stanu badań),
- systematyczne przedstawienie bieżących etapów pracy w formie referatu na seminariach w semestrze zimowym i letnim (co najmniej dwukrotnie w semestrze),
- obecność na zajęciach (dopuszczalne dwie nieusprawiedliwione nieobecności w semestrze).
Literatura
Bibliografia jest dobierana indywidualnie dla każdego uczestnika seminarium w zależności od tematu doktoratu.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: