Praktyczna nauka polskiego języka migowego, poziom A1 3020-SP-PJMN-PJMA1
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Absolwent zna i rozumie:
W01: w pogłębionym stopniu system i strukturę języka migowego oraz różnice między językami fonicznymi a migowymi wynikające z ich odmiennej modalności.
W02: terminologię lingwistyczną odnoszącą się do opisu gramatycznego języków wizualno-przestrzennych.
Absolwent potrafi:
U01: samodzielnie zdobywać wiedzę z zakresu języka migowego, kultury i edukacji Głuchych, podnosząc swoje kompetencje zawodowe.
U02: posługiwać się PJM na poziomie zgodnym z wymaganiami określonymi dla poziomu B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
U03: ocenić zakres swojej wiedzy oraz swoich umiejętności i jest świadom konieczności nieustannego dokształcania się, rozwoju zawodowego i samodoskonalenia.
U04: pracować w zespole, przyjmując w nim różne role, a także planować zadania wynikające z wykonywanego zawodu i podejmować się ich realizacji.
Absolwent jest gotów do:
K01: krytycznej analizy zdobywanej wiedzy i odbieranych treści, w szczególności z zakresu edukacji uczniów głuchych posługujących się polskim językiem migowym jako językiem codziennego kontaktu.
K03: przestrzegania zasad etyki zawodowej w pracy z dziećmi głuchymi i prezentowania właściwej postawy wobec nich.
Kryteria oceniania
ocena aktywności i przygotowania do zajęć, egzamin ustny
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: