Literatura intermedialna 3007-S1B1K-02
Zajęcia dotyczą intermedialności w perspektywie literackiej - reflektowane będą w szczególności sposoby realizowania się tej kategorii w dyskursach literackich, w formach i sposobach funkcjonowania tekstów literackich. Zajęcia zostaną podzielone na trzy sekcje: teorię, interpretację i praktykę. W części dotyczącej teorii skupimy się na zgłębieniu zagadnienia literatury intermedialnej od strony literatury przedmiotu. W części interpretacyjnej będziemy konfrontować się z mniej i bardziej znanymi przykładami omawianego zjawiska. W części praktycznej - podejmiemy autorskie próby w obszarach intermedialnych.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Absolwent potrafi
- posługiwać się konwencjami gatunkowymi charakterystycznymi dla form ekspresji literackiej w zakresie polskiej oraz światowej literatury intermedialnej XX i XXI wieku;
- tworzyć wypowiedzi krytyczne o charakterze naukowym i artystycznym, odnoszące się do zjawiska intermedialności.
Absolwent jest gotów do
- krytycznej oceny posiadanej wiedzy, a także własnej działalności artystycznej i zawodowej oraz ich wpływu na otoczenie.
Kryteria oceniania
Ocena na podstawie aktywnego udziału w dyskusji oraz pracy zaliczeniowej. Dopuszczalne 2 nieobecności.
Korzystanie z narzędzi SI dozwolone jest tylko za zgodą prowadzącego i na zasadach z nim ustalonych.
Nakład pracy:
1 ECTS – udział w zajęciach
1 ECTS – przygotowanie do zajęć
2 ECTS – przygotowanie pracy zaliczeniowej.
Literatura
Literatura kursu zostanie ustalona wraz ze osobami uczestniczącymi w kursie na podstawie deklaracji co do obszarów zainteresowań.
Uwagi
W cyklu 2024L:
- |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: