Przed końcem 3002-KON2023K36
Zajęcia mają formę cyklicznych, otwartych spotkań o charakterze wykładów i dyskusji z zaproszonymi ekspertami/kami, aktywistami/tkami i badaczami/kami na tematy związane z kryzysem klimatycznym. W tym cyklu przyjrzymy się w szczególności różnym sferom naszego życia codziennego i temu, jak są one uwikłane w system niszczący klimat i środowisko, a także, jakie zmiany są konieczne, żeby nasze funkcjonowanie było bezpieczne dla planety i zapewniało zabezpieczenie potrzeb wszystkich ludzi na Ziemi. Postaramy się wyjść poza dychotomię działań indywidualnych i systemowych i pokazać, jak nierozerwalnie splecione są jedne z drugimi.
Zajęcia odbywają się w cyklu jednego spotkania w miesiącu. Szczegółowy harmonogram zostanie podany na początku semestru.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student/ka zna i rozumie źródła kryzysu ekologicznego i klimatycznego. Student/ka potrafi zabierać głos w dyskusji stosując poprawne strategie argumentacyjne i operacje logiczne. Stuedent/ka jest gotowa do wykazywania troski o środowisko naturalne, sprawiedliwość społeczną i środowiskową.
Kryteria oceniania
Podstawą zaliczenia jest obecność i aktywny udział w zajęciach. Dopuszczalne są dwie nieusprawiedliwione nieobecności. Szczegółowe kryteria oceniania zostaną ustalone razem z grupą na pierwszych zajęciach.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: