Historia prasy, radia, filmu, telewizji, internetu 2900-SD21MWOJ
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
W cyklu 2025Z:
Generalnie zakres tematów przewidywanych do poruszenia podczas seminarium mieścić się powinien wśród tych, które zapisano w tytule seminarium. Wszelako pomysłowość a zainteresowania studentów bywają na tyle rozległe, że o niemal każdym temacie z ostatnich dwóch stuleci możemy próbować rozmawiać. Powstawały na tym seminarium prace o modzie w okupacyjnej Generalnej Guberni, o koloniach rosyjskich w Ameryce Północnej, o nalotach sowieckich na Warszawę, o budowie szkół „Tysiąclatek”, o derusyfikacji Warszawy po 1915 roku. Cała istota seminarium polega na wymianie poglądów, spostrzeżeń, myśli. Odżegnuję się więc od zakładania a priori jakie tematy poruszane będą w tym roku. To bowiem zależy w znacznej mierze od tematów, nad którymi będą chcieli pracować seminarzyści. |
Rodzaj przedmiotu
seminaria licencjackie
seminaria magisterskie
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Zadaniem promotora jest doprowadzić do tego, by seminarzysta mądrze wybrał temat. To zwykle zajmuje trochę czasu i kosztuje nieco wysiłku. Kolejnym etapem jest poszukiwanie źródeł i ich opracowanie. Pisanie ostatecznego tekstu zwykle zajmuje mniej czasu niż poprzednie etapy. To trzeba dopilnować by napisany został logicznie, poprawną polszczyzną i zgodnie z prawidłami sztuki pisania prac naukowych. Tylko tyle i aż tyle. W semestrze każdy z uczestników będzie miał do przedstawienia pozostałym stan swojej pracy, albo dopiero przygotowań do jej napisania. To zwykle bywa podstawą do mniej lub bardziej ożywionej dyskusji.
Kryteria oceniania
Warunkiem zaliczenia jest pozytywna ocena ciągłej aktywności studenta oraz wywiązanie się przez studenta z przewidzianych przez prowadzącego zadań w realizacji projektów seminaryjnych; złożenie przez studenta pracy dyplomowej i zatwierdzenie jej przez promotora, w przypadku ostatniego semestru seminarium, na którym student przygotowuje pracę.
Literatura
Zależeć będzie od tematów, opracowywanych jako dyplomowe przez seminarzystów.
Uwagi
W cyklu 2025Z:
Zadaniem promotora jest doprowadzić do tego, by seminarzysta mądrze wybrał temat. To zwykle zajmuje trochę czasu i kosztuje nieco wysiłku. Kolejnym etapem jest poszukiwanie źródeł i ich opracowanie. Pisanie ostatecznego tekstu zwykle zajmuje mniej czasu niż poprzednie etapy. To trzeba dopilnować by napisany został logicznie, poprawną polszczyzną i zgodnie z prawidłami sztuki pisania prac naukowych. Tylko tyle i aż tyle. W semestrze każdy z uczestników będzie miał do przedstawienia pozostałym stan swojej pracy, albo dopiero przygotowań do jej napisania. To zwykle bywa podstawą do mniej lub bardziej ożywionej dyskusji. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: