Germanie i Bałtowie u schyłku starożytności 2800-DS019
Tematem seminarium jest archeologia Europy Środkowej we wczesnej epoce
żelaza, w okresie wpływów rzymskich i w okresie wędrówek ludów.
Uczestnicy seminarium przygotowują i przedstawiają tezy swoich prac
magisterskich, bazujących na materiałach archeologicznych kultur
germańskich (m.in. przeworska, wielbarska) i bałtyjskich (kultura
kurhanów zachodniobałtyjskich, kultura bogaczewska,kultura
Dollkeim/Kovrovo).
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Absolwent zna i rozumie (P7S WG):
w pogłębionym stopniu – wybrane fakty, obiekty i zjawiska z zakresu archeologii protohistorycznej oraz dotyczące ich metody i teorie wyjaśniające złożone zależności między nimi, stanowiące zaawansowaną wiedzę ogólną z zakresu dyscyplin naukowych lub artystycznych tworzących podstawy teoretyczne, uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę obejmującą kluczowe zagadnienia oraz wybrane zagadnienia z zakresu zaawansowanej wiedzy szczegółowej.
Absolwent potrafi (P7S UW):
wykorzystywać posiadaną wiedzę z zakresu archeologii protohistorycznej – formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania typowe dla działalności zawodowej związanej z archeologia protohistoryczną.
Absolwent jest gotów (P7S KK):
- do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu archeologii protohistorycznej, uznawania znaczenia wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych i praktycznych w ww. obszarze oraz zasięgania opinii ekspertów w przypadku trudności z samodzielnym rozwiązaniem problemu.
Kryteria oceniania
O ocenie decyduje uczestnictwo w zajęciach (dopuszczalne są maksymalnie 2 nieobecności w semestrze) oraz ocena pracy pisemnej lub pracy magisterskiej, powstającej po zreferowaniu przez studenta na zajęciach problemu, uzgodnionego z prowadzącym, z uwzględnieniem wniosków z dyskusji na ww. temat.
Praktyki zawodowe
-
Literatura
Wg zainteresowań
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: