Archeologia Dalekiego Wschodu i wybrzeży Pacyfiku 2800-DPPAC
Zajęcia poruszają problematykę dawnych kultur archeologicznych i cywilizacji Dalekiego Wschodu. Uczestnicy zajęć będą pogłębiać swoją wiedzę na temat rozwoju rdzennych społeczności w oparciu o źródła archeologiczne i historyczne. Podczas każdego semestru opracowywane będzie jedno ogólne zagadnienie, do którego nawiązywać będą poszczególne referaty. Celem proseminarium jest ćwiczenie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji oraz konstruowania wypowiedzi w mowie i w piśmie (przygotowanie do pisania pracy licencjackiej). Duży nacisk położony będzie zatem na kwestie związane z pracą nad materiałem źródłowym, formułowaniem hipotez i wniosków badawczych i budowaniem struktury pracy naukowej. Każdy uczestnik będzie zobligowany do wygłaszania referatów, przygotowywania krótkich prac pisemnych i złożenia dwóch prac semestralnych.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student:
- Potrafi opisać i analizować złożone procesy archeologiczne
- Samodzielnie znajduje, selekcjonuje i użytkuje źródła potrzebne do analizy poszczególnych zagadnień, korzysta z najnowszej literatury tematu oraz źródeł internetowych
- Pod kierunkiem prowadzącego przygotowuje pracę semestralną
Kryteria oceniania
Obecność i aktywne uczestniczenie w zajęciach
Referaty i prezentacje multimedialne
Praca pisemna na zakończenie każdego semestru
Ocena końcowa na zaliczenie.
Literatura
: Indywidualna, wg zainteresowań.
Z uwagi na fakt, iż w każdym semestrze omawiane będzie inne zagadnienie, literatura podana zostanie na zajęciach.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: