- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Wymiary wolności w kinowych kadrach 2700-WWKK-OG
Po najbardziej aktualne informacje o organizacji zajęć i harmonogram zapraszamy na stronę z opisem przedmiotu pod adresem: https://www.akademiadokumentalna.pl/
Sposób realizacji przedmiotu:
Zajęcia będą odbywać się w formie zdalnej w trybie filmy na platformie akademia.vod.mdag.pl + wykłady online. Filmy z programu zajęć zostaną udostępnione studentom na określony czas (każdy na tydzień, od czwartku do środy, kolejno wg programu). Warunkiem będzie zakupienie e-karnetu w cenie 150 złotych. Zagwarantuje on imienny i odpłatny dostęp do platformy z filmami pod adresem akademia.vod.mdag.pl.
Wykłady prowadzącego będą odbywały się w środy o godz. 17:00 w datach określonych w harmonogramie zajęć – będzie to wykład live na platformie Zoom. Wykłady nie będą rejestrowane i udostępniane w późniejszym terminie - należy w nich uczestniczyć w czasie rzeczywistym.
Zaliczeniem obecności na zajęciach będzie obejrzenie filmu i przygotowanie pracy.
Dostęp do filmów możliwy będzie wyłącznie na terenie Polski!
Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym opisem przedmiotu i warunków zaliczenia: https://www.akademiadokumentalna.pl/
Studenci, chcący uczestniczyć w zajęciach i uzyskać z nich zaliczenie, zobowiązani są do wykupienia semestralnego dostępu (e-karnetu), którego cena taka sama dla zajęć online i stacjonarnych i wynosi 150 zł.
Uwaga! Samo opłacenie karnetu nie gwarantuje miejsca na liście uczestników zajęć. Osoby chcące uzyskać zaliczenie z przedmiotu muszą w pierwszej kolejności zarejestrować się na zajęcia w systemie USOS. Dopiero po rejestracji należy opłacić karnet.
Prowadzący: dr hab. Jacek Wasilewski (ID UW)
Koordynatorka: Karolina Konwalik (Akademia Dokumentalna). Kontakt w sprawach organizacyjnych: karolina@againstgravity.pl
DOKŁADNY HARMONOGRAM NA SEMESTR LETNI 2022/2023 ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE AKADEMII DOKUMENTALNEJ: https://www.akademiadokumentalna.pl/uw-wymiary-wolnoci-w-kinowych-kadrach-semestr-letni-20222023
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023L: | W cyklu 2024L: |
Efekty kształcenia
Po kursie student potrafi orientować się w różnych wymiarach wolności oraz potrafi dokonać analizy filmu w kontekście kategoryzacji zjawisk społecznych.
Wiedza
Orientacja w różnych perspektywach i ujęciach wolności
Umiejętności
Analiza filmu w kontekście wybranych kursowych kategorii.
Inne kompetencje
Eksploracja światowego kina dokumentalnego ostatnich lat.
Kryteria oceniania
WARUNKI ZALICZENIA:
• OBECNOŚĆ NA ZAJĘCIACH
Maksymalna ilość nieobecności, którą można mieć na zajęciach to TRZY (niezależnie od tego, czy są usprawiedliwione czy nie) - pierwsze DWIE bez konsekwencji; kolejna musi być odrobiona recenzją*.
Większa liczba nieobecności skutkuje brakiem możliwości zaliczenia przedmiotu. Ze względu na charakter zajęć nie ma znaczenia czy nieobecności są usprawiedliwione czy nie.
Obecność na zajęciach zaliczana jest obejrzeniem filmu (każda osoba uczestnicząca w zajęciach wykupuje e-karnet umożliwiający dostęp do filmów, dzięki któremu pod koniec semestru będziemy mieć możliwość weryfikacji odtworzeń i tym samym sprawdzenia Waszych obecności. Film można obejrzeć w ciągu 7 dni dostępności danego tytułu w dogodnym dla siebie momencie).
*Recenzje odrabiające nieobecność: Aby odpracować nieobecność, należy napisać krótką (0,5-1 str) recenzję na temat wybranego filmu z programu zajęć, na którego projekcji się było - w kontekście wolności. Recenzja może dotyczyć filmu pominiętego z powodu nieobecności, ale z braku możliwości dotarcia doń, może być to inny film obejrzany podczas zajęć. Istotne jest zawarcie kontekstu. Pracę należy wysłać na adres: kadrywolnosci@gmail.com
Wykłady będą odbywać się z w środy o godz. 17:30 na żywo za pośrednictwem platformy Zoom. Wykłady nie będą rejestrowane i nie będą udostępniane po zakończeniu. Należy w nich uczestniczyć w czasie rzeczywistym.
• PRACA ZALICZENIOWA
Praca zaliczeniowa ma być przygotowana w formie eseju 1 strony komputerowej, wg wzoru: teza o wolności, argumentacja, bibliografia Należy opisać zagrożenia wolności w kontekście studiowanego kierunku– mają być własne odniesienia, własne obserwacje z realnego świata, ale fakty powinny mieć odnośnik w źródłach.
Praca ma być wysłana na koniec zajęć (najwcześniej po przedostatnich zajęciach, najpóźniej tydzień po zakończeniu). W pracy ma się znaleźć opis przypadku/zjawiska/wydarzenia/obiektu/procesu oraz do jakiego rodzaju wolności/ograniczeń wolności/barier/konwencji/schematów myślenia odnosi się prezentowana treść.
TERMIN: Prace należy przesyłać najpóźniej 22.06.2023 r. do godz. 12:00 w południe. Jest to ostateczny termin przyjmowania prac (nie ma terminów I i II, jest tylko deadline). Prace przysłane po tym terminie nie będą sprawdzane.
Prace należy wysyłać na adres: kadrywolnosci@gmail.com
Uwaga! Zaliczenie z tego przedmiotu można otrzymać RAZ w toku studiów. Jeśli już zaliczyłaś/zaliczyłeś na ocenę Wymiary wolności w innym roku akademickim nie otrzymasz z tych samych zajęć zaliczenia po raz kolejny (nawet jeśli jesteś na innym etapie studiów, zmienił się program lub kod zajęć w USOS - to ciągle ten sam przedmiot). W razie wątpliwości prosimy o kontakt.
Literatura
Schmitz, Brennan: Krótka historia wolności
Fromm: Ucieczka od wolności
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: