Rynek książki w Polsce 2700-RKP-PSPWK
Analiza aktualnej sytuacji w sektorze wydawniczo-księgarskim, tendencji stałych i zmiennych tła międzynarodowego oraz kontekstów społeczno-politycznych, cywilizacyjnych i technologicznych. Ukazanie działalności najważniejszych podmiotów gospodarczych i organizacji branżowych. Słuchacze zapoznają się z dokonaniami i bieżącą działalnością Polskiej Izby Książki i samorządów gospodarczych środowiska księgarskiego. Akcentuje się rolę mecenatu państwowego oraz inicjatyw administracyjnych i legislacyjnych w dziedzinie książki. Podkreśla się ewolucję modeli biznesowych, zachodzących pod wpływem gwałtownych przemian technologicznych.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Podstawowa wiedza na temat rynku książki i jego funkcjonowania.
Umiejętności
oceny doświadczeń wynikającej z przeszłości i skonfrontowania ich z tendencjami doraźnymi i uniwersalnymi. Umiejętność nawiązania kontaktu z najważniejszymi podmiotami branżowymi i samorządem gospodarczym.
Kompetencje społeczne
Określenie priorytetów w realizacji zadań firm i pracowników, otwartość na przemiany gospodarcze, społeczne i technologiczne.
Kryteria oceniania
Student podlega ocenie dyspozycyjnej, która wyrażać będzie jego przygotowanie do zajęć i gotowość krytycznej analizy omawianych problemów.
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
DOBROŁĘCKI, Piotr: DOBROŁĘCKA, Daria: Rynek książki w Polsce : 2015 : Targi, instytucje kultury, media. - Warszawa, 2015
Strona Polskiej Izby Książki http://www.pik.org.pl/
Bieżąca lektura czasopism i vortali branżowych: "Publisher's Weekly", "Boersenblatt", "Livres Hebdo", "Biblioteka Analiz", "Notes Wydawniczy", "Wydawca", "Magazyn Literacki Książki", www.rynek-ksiazki.pl, www.wirtualnywydawca.pl, www.wydawca.com.pl
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: