Produkcja w wydawnictwie 2700-PW-PSPWK
Celem zajęć jest zapoznanie słuchaczy z zagadnieniami produkcji w działalności wydawniczej. Prezentowane są różne możliwości doboru środków technicznych zgodnych z najnowszymi możliwościami w tym zakresie. Uwzględnia się także kanony estetyczne i aspekty ekonomiczne oraz wpływ znajomości problemów produkcji na ostateczny kształt produktu.Podkreśla się duże znaczenie relacji z partnerami biznesowymi w aspekcie wielobranżowym.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Podstawowe wiadomości na temat funkcjonowania działu produkcji w wydawnictwie, znajomość specjalistycznej terminologii z zakresu funkcjonowania działów produkcji w wydawnictwach
Badanie potrzeb technologicznych w działalności wydawnictw, umiejętność funkcjonowania w infrastrukturze rynku książki, kompetencje w zakresie komunikacji z wykorzystaniem różnych kanałów i technik ze specjalistami w zakresie produkcji wydawniczej.
Ustalanie priorytetów w realizacji zadań; praca samodzielna i w grupie; otwartość na przemiany w dziedzinie technologii wydawniczych , godzenie zasad nowoczesnego profesjonalizmu z tradycyjnymi wymogami kultury książki.
Kryteria oceniania
Student podlega ocenie dyspozycyjnej, która wyrażać będzie jego przygotowanie do zajęć i gotowość krytycznej analizy omawianych problemów.
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
Poligrafia: procesy i technika / J. Panák [et al. ; tł. D. Paciukanis, T. Piotrowska-Małek, M. Sulima]. Warszawa 2005.
Tomaszewski A.: Architektura książki dla redaktorów, poligrafów, grafików, autorów, księgoznawców i bibliofilów. Warszawa 2011.
Czasopisma: "Wydawca", www.wydawca.com.pl, "Acta Poligraphica", "Poligrafika"
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: