Transformacja polskiego rynku książki 2700-PK-PSPWK
Omawiane są tendencje na światowym rynku książki oraz sytuacja w krajach pod tym względem najważniejszych. Uwzględnia się przy tym trendy znamienne dla całej globalnej wioski edytorskiej, jak również specyfikę niektórych państw, regionów i obszarów językowych. Prezentuje się największe koncerny wydawnicze, autorów najczęściej publikowanych, różne modele dystrybucji. Podkreśla się znaczenie przemian społecznych, kulturowych i technologicznych.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Podstawowa wiedza na temat sytuacji na światowym rynku książki i w poszczególnych jego segmentach
Umiejętności
Zarządzanie i organizacja pracy w wydawnictwie
Kompetencje społeczne
Określenie priorytetów w realizacji zadań, godzenie zasad nowoczesnego profesjonalizmu z tradycyjnymi wymogami kultury książki.
Kryteria oceniania
Student podlega ocenie dyspozycyjnej, która wyrażać będzie jego przygotowanie do zajęć i gotowość krytycznej analizy omawianych problemów.
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
Bogdan Klukowski, Ksiązka w świecie współczesnym, Warszawa, 2003.
Bogdan Klukowski, E-booki w kraju i na świecie : poradnik, Warszawa 2012.
Bogdan Klukowski, Audibooki w kraju i na świecie : poradnik, Warszawa 2012.
Ł, Gołębiwski, P. Waszczyk, Rynek ksiązki w Polsce 2015 Cz.1: Wydawnictwa, Warszawa 2015.
Bieżąca lektura czasopism i vortali branżowych: "Publisher's Weekly", "Boersenblatt", "Livres Hebdo", "Biblioteka Analiz", "Notes Wydawniczy", "Wydawca", "Magazyn Literacki Książki", www.rynek-ksiazki.pl, www.wirtualnywydawca.pl, www.wydawca.com.pl
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: