Emisja głosu 2700-IN-D-EG-EDU
Podstawowa wiedza z zakresu budowy aparatu oddechowego, fonacyjnego i artykulacyjnego. Ćwiczenia z zakresu techniki oddychania, artykulacji, emisji głosu w mowie, usprawnienie motoryki ciała w korelacji ze słowem, ćwiczenia rozluźniające oraz na koncentrację i podzielność uwagi, pracę nad tekstem.
Rodzaj przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA:
Ma podstawową wiedzę o bibliotekach i innych instytucjach kultury oraz orientację we współczesnym życiu kulturalnym, w zakresie niezbędnym dla prowadzenia współpracy bibliotek i wymiany informacji z tymi instytucjami.
UMIEJĘTNOŚCI:
Posiada umiejętność integrowania wiedzy z różnych dyscyplin w zakresie nauk humanistycznych oraz jej zastosowania w nietypowych sytuacjach profesjonalnych związanych z wykonywaniem zawodu bibliotekarza albo pracownika informacji.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE:
Rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie.
Potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie lub innych zadania związanego z praktyką biblioteczną lub informacyjną.
Kryteria oceniania
Aktywnośc na zajęcia. Zadanie praktyczne.
Praktyki zawodowe
brak
Literatura
1. Bolejko A. Uczymy się ojczystej mowy, Białystok 1995
2. Kram J. Zarys kultury żywego słowa, Warszawa 1981
3. Pietrzak M. Retoryka praktyczna, Warszawa 2009
4. Toczyska B. Sarabanda w chaszczach, Gdańsk 1977
5. Walczak-Deleżyńska M. Aby język giętki, Wrocław 2004
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: