Budżetowanie kapitałowe 2600-MSFRz2BK
1. Cele i etapy budżetowania kapitałowego
2. Metody wykorzystywane do planowania budżetowego
3. Plan finansowania projektu
4. Analiza rynku kapitałowego w kontekście poszukiwania najlepszych dla przedsiębiorstwa instrumentów finansowych
5. Monitorowanie realizacji projektów w kontekście finansowym
Rodzaj przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu przedmiotu (wykładu) student:
1. Potrafi posługiwać się zaawansowaną terminologią z zakresu zarzadzania i planowania finansami przedsiębiorstwa, grup kapitałowych lub zarządzania strategicznego w przygotowywanych analizach finansowych i projektach inwestycyjnych.
2. Potrafi przygotować i przedstawić w języku polskim wystąpienie ustne na podany temat z zakresu podstawowych zagadnień związanych z planowaniem budżetu przedsiębiorstwa oraz poszczególnych projektów (inwestycyjnych), z wykorzystaniem wiedzy z obszaru wybranej dyscypliny, w szczególności nauk o zarządzaniu lub nauk ekonomicznych, w tym nauk o finansach.
3. Rozumie potrzebę stałego dokształcania się i uzupełniania nabytej wiedzy oraz umiejętności z obszaru wybranej dyscypliny, w szczególności nauk o finansach i nauk o zarządzaniu.
Kryteria oceniania
Podstawnym narzędziem wykorzystanym do pomiaru oceny efektów kształcenia będzie egzamin pisemny, którego uzupełnienie stanowić będzie ocena Wykładowcy w zakresie bieżącej aktywności studentów w trakcie zajęć.
Literatura
1. „Budżetowanie operacyjne, finansowe i kapitałowe w przedsiębiorstwie” Szczęsny Wiesław, Śliwa Jan; CH Beck, Warszawa 2010
2. “Capital Budgeting and Investment Analysis” Alan C. Shapiro; Paperback– October 23, 2004
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: